2010 Spalio 13

Aplinkosauga

Šveicarų ekspertai: atliekų deginimas Vilniuje įmanomas

veidas.lt

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamente visuomenei buvo pristatytos nepriklausomų užsienio ekspertų išvados dėl Vilniaus regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos.

Specialistai poveikį aplinkai vertina kaip patenkantį į leistinas ribas, o technologinius sprendinius atitinkančius geriausiai prieinamus gamybos būdus. Išvadose konstatuojama, kad visuomenės informavimo formalieji reikalavimai yra išlaikyti, tačiau pasigendama aiškios savivaldos pozicijos atstovaujant gyventojams tiek ekonominiu, tiek socialiniu aspektu.

Susitikime dalyvavę vilniečiai laikėsi savo pozicijos ir prieštaravo atliekų deginimui šalia Gariūnų, tuo tarpu Kazokiškių bendruomenė priminė apie savo nepasitenkinimą dėl Vilniaus regiono atliekų deponavimo Kazokiškių sąvartyne ir plakatais reikalavo nedelsiant leisti atliekas panaudoti energijai gauti ir nutraukti jų vežimą į sąvartyną.

Atliekų deginimas yra pažangesnė atliekų tvarkymo priemonė, lyginant su deponavimu sąvartyne. Vilniaus regione sukuriamas pernelyg didelis šiukšlių srautas, kad net ir tinkamai jį išrūšiavus ir perdirbus būtų galima viską talpinti regioniniame sąvartyne.

Yra galimos įvairios atliekų tvarkymo technologijos (rūšiavimo susidarymo vietoje, mechaninio rūšiavimo įrenginiuose, individualaus biologiškai skaidžių atliekų kompostavimo jų susidarymo vietose ir kt.), tačiau nereikėtų pamiršti, kad kiekvienu atveju turime įvertinti ir gyventojams teksiančius kaštus.

Tą patį pastebėjo ir užsienio ekspertai, PAV ataskaitoje pasigedę visuomenei suprantamo motyvavimo ir aiškios savivaldybės pozicijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...