2011 Sausio 17

WikiLeaks

Šveicarijos pilietis planuoja perduoti tinklalapiui “WikiLeaks” konfidencialios banko informacijos

veidas.lt

Vieno Šveicarijos banko buvęs darbuotojas Rudolfas Elmeris planuoja perduoti tinklalapiui “WikiLeaks” dvi kompaktines plokšteles su duomenimis apie maždaug 2 tūkst. klientų, kurie galbūt vengė mokėti mokesčius savo šalyse, nurodoma viename sekmadienį paskelbtame interviu.

“Šie dokumentai rodo, kad jie dangstosi bankų slaptumo politika, veikiausiai vengdami mokesčių”, – R.Elmeris sakė Šveicarijos sekmadieniniam laikraščiui “Sonntag”.

Šiuos duomenis ketinama perduoti pirmadienį per Londone vyksiančią spaudos konferenciją.

Šis renginys prasidės 11 val. 15 min. vietos (13 val. 15 min. Lietuvos) laiku žurnalistų klube “Frontline Club”, kuris yra “WikiLeaks” būstinė Didžiojoje Britanijoje.

R.Elmeris “atskleis daugiau detalių apie įtariamus pažeidimus ofšorinių finansų centrų pasaulyje”, – sakoma “Frontline Club” svetainėje paskelbtame pranešime.

Kaip rašo “Sonntag”, R.Elmerio pirmadienį planuojamą perduoti informaciją “WikiLeaks” ketina paviešinti ne iš karto.

“WikiLeaks” peržiūrės duomenis, ir jeigu jie iš tikrųjų susiję su mokesčių slėpimu, jie bus paskelbti vėliau”, – nurodė laikraštis.

Tuo tarpu R.Elmeris, kuris anksčiau buvo Kaimanų salose registruoto banko “Julius Baer” direktorius, trečiadienį turės stoti prieš teismą Ciuriche. Jis kaltinamas bankų slaptumo taisyklių pažeidimu už tai, kad 2007 metais perdavė “WikiLeaks” duomenų apie klientus.

Paviešinus šią informaciją kai kuriems “Julius Baer” klientams keliose šalyse buvo iškeltos bylos dėl mokesčių vengimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Na, čia jau aršiau visko. Taip, žmonės nusikalto, jei tikrai nemoka mokesčių, bet kokią teisę turi Elmeris (vos ne Elmo, jei kas suprantat) skelbti konfidencialią informaciją, kad ir turėdamas “gerų” ketinimų? Kalėjiman tokį.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...