2011 Rugsėjo 11

Švedų superautomobilis „Koenigsegg Agera R“ susišlavė net šešis pasaulio rekordus

veidas.lt

Ką gali trys vyrukai iš Švedijos, susibūrę į bendrovę, pavadinimu „Koenigsegg Automotive AB”, automobilių gerbėjams daug pasakoti nereikia.

Šį savaitgalį Engelholmo (Ängelholm) buvusiame kariniame Švedijos oro pajėgų poligone (Helsingborgas, Švedija) naujausias skandinavų superautomobilis „Koenigsegg Agera R“ pasiekė net šešis pasaulio rekordus, o vienu iš jų pagerino net ir legendinio „Bugatti Veyron Super Sport“ pasiekimą.

Kristianas fon Kionigsegas (Christian von Koenigsegg), pradedant „CC8S“, baigiant „Agera R“, kūrė itin savitą superautomobilio koncepciją, kurios esmė – ne vien anglies pluošto kėbulas, bet ir, skirtingai nei kitų mažųjų superautomobilius kuriančių bendrovių atvejais, visiškai standartinė važiuoklė, pakaba ir stabdžių sistema. Ir jokio techninių dalių plagijavimo, dairantis į didžiuosius superautomobilių segmento žaidėjus.

Švedai gali didžiuotis ir tuo, jog, skirtingai nei grėsmingiausias jų konkurentas „Pagani“, jie gali apsieiti be užnugaryje stovinčio kurio nors galingo autokoncerno pagalbos kuriant ir konstruojant variklius.

Nuo pat pirmojo modelio, bendrovės „Koenigsegg Automotive AB“ automobiliuose montuojami standartiniai V8 4,7 litro darbinio tūrio varikliai. Jei pirmajame modelyje „CC8S“ šis agregatas išvystydavo 655 AG, tai „CCXR“ modelyje arkliukų jau – gerokai virš tūkstančio (1018 AG). Po naujausio greitkelių galiūno „Koenigsegg Agera R“ iš Skandinavijos variklio dangčiu urzgia 5,0 l V8, 1115 AG monstras. Automobilis sveria 1 435 kg.

Tad kokie gi tie rekordai?

• 0-300 km/h = 14,53 s
• 0-200 mylių/h = 17,68 s
• 300-0 km/h = 6,66 s
• 200-0 mylių/h = 7,28 s
• 0-300-0 km/h = 21,19 s
• 0-200-0 mylių/h = 24,96 s

Automobilio pasiekimus fiksavo nepriklausomi laiko matuotojai iš „Racelogic VBox“, o vėjo greitis rekordinių važiavimų metu „tilpo“ į pasaulio rekordams keliamus reikalavimus. Duomenys patvirtinimui išsiųsti į Gineso pasaulio rekordų knygos būstinę.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...