2014 Birželio 06

Svanetijos kalnai – naujai atrasta aktyvių atostogų kryptis

veidas.lt


Į Svanetijos kalnus Gruzijoje turėtų nukrypti akys tų keliautojų, kurie nuolat ieško kažko naujo. Tiesa, šie kalnai nėra visiškai balta dėmė žemėlapyje. Prieš trisdešimt metų šis regionas buvo gausiai lankomas, vėliau dėl politinių ir kriminalinių priežasčių izoliuotas, o pastaraisiais metais atrastas iš naujo, tik gerokai pasikeitęs.

Į sovietiniais laikais žygeivių pamėgtus Gruzijos Svanetijos kalnus vėl krypsta dabartinių keliautojų akys. Galingi kalnai, sudėtingos perėjos ir ledynas žada techniškai sudėtingus, tačiau įdomius maršrutus. Be to, daugelį keliautojų pakerės senoviniai kaimai su stūksančiais keistais bokštais, tarsi laike sustingusios antrą tūkstantmetį skaičiuojančios bažnyčios ir vienuolynai, vaizduotę žadinančios išskirtinės istorijos bei legendos.

Kas aukso vilnos, kas – kalnų
Priminsime, kad Svanetija, kaip ir visa Vakarų Gruzija, VI–V a. pr. Kr. priklausė Kolchidės karalystei. Kadangi antikiniame pasaulyje tai buvo toliausias žinomas kraštas, graikai tikėjo, kad iš čia pateka saulė, kad čia gyvena ir mitinis karalius Ajetas, Saulės dievo Helijo, Medėjos ir kitų dievų bei pusdievių tėvas, ne itin svetingai priėmęs Jasoną ir argonautus, atklydusius aukso vilnos kaulyti. Jasonas, atlikęs kelis žygdarbius, padedamas Medėjos apgaule pasivogė auksinį kailį.
Kad ir kiek istorinio pagrindo turėtų šis mitas, Kaukazo kalnai savo legendomis nuo seno traukia tiek žygeivius, tiek paprastus atostogautojus.
Keliautojus šis kraštas masindavo ir praėjusiame šimtmetyje, iki pat Sovietų Sąjungos žlugimo. Žlugus Sovietų Sąjungai žygeiviai ne vieną dešimtmetį šio krašto vengė, nes kalnai iš Rusijos pusės tapo sunkiau prieinami, be to, šis regionas garsėjo kaip itin nesaugus dėl čia veikusių ginkluotų plėšikaujančių gaujų. Dar prieš ketverius–septynerius metus pasaulio spaudoje pasirodydavo pranešimų apie apiplėštas turistų grupes. Nukentėjo ir viena lietuvių keliautojų grupė.
Tiesa, adrenalino fanatikai iš turtingų šalių tuoj užuodė pramogą ir traukdavo ieškoti ekstremalių nuotykių – būti apiplėštiems, o jei pasiseks – gal net ir pagrobtiems. Tačiau šiandien situacija pasikeitė.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...