2010 Rugpjūčio 31

Gatvė

Suvalkuose atidaroma tūkstantmečio gatvė

veidas.lt

Netoli Lietuvos sienos esančiame Lenkijos Suvalkų mieste antradienį iškilmingai atidaroma Lietuvos Tūkstantmečio vardo gatvė.

Lietuvos konsulas Seinuose Liudvikas Milašius BNS sakė, kad vietos valdžia sprendimą dėl gatvės pavadinimo priėmė pernai, kai buvo švenčiamas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis.

Anot konsulo, Suvalkų miesto taryba taip pagerbė Lietuvos vardo analuose paminėjimo tūkstantąsias metines ir įvertino ilgalaikį bendradarbiavimą su Lietuvos miestais – Marijampole, Alytumi, Kalvarija.

“Lietuvos tūkstantmečio vardą tada nuspręsta suteikti naujai statomai gatvei”, – BNS sakė L.Milašius.

Pasak jo, iškilmingame renginyje ketina dalyvauti Lietuvos ir Lenkijos Seimo nariai, vietos valdžios atstovai, pareigūnai iš Lietuvos miestų, Lenkijos lietuvių bendruomenės atstovai.

Suvalkai yra svarbus miestas Lietuvos istorijai – XIX amžiuje jis buvo lietuvių kultūros centras. Atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę, kurį laiką 1919-1920 metais miestas buvo Lietuvos sudėtyje. Suvalkuose taip pat pasirašyta svarbi 1920 metų sutartis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kuri numatė, kad Vilnius lieka Lietuvai.

Pasak L.Milašiaus, Suvalkuose dabar gali gyventi apie tūkstantis lietuvių. Iš viso miestas turi apie 70 tūkst. gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...