2010 Rugsėjo 14

Spaudos aktualija

Sutikti šalies didvyriai

veidas.lt

Vėlų šiltą pirmadienio vakarą visi ištikimiausi Lietuvos krepšinio aistruoliai Vilniaus Rotušės aikštėje susirinko, kad pasidžiaugtų ir prisiliestų prie legendinės šalies nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės pergalės.

Sirgalių čia susirinko tūkstančių tūkstančiai, tačiau, policijos teigimu, didesnių teisės pažeidimų įvykių išvengta. Iškilmingoje nugalėtojų pagerbimo ceremonijoje buvo pasveikinti Lietuvos krepšinio didvyriai, kurie pirmą kartą į tėvynę atvežė pasaulio čempionato bronzos medalius ir tokiu būdu atvertė naują šalies krepšinio istorijos puslapį.

21.45 val. Vilniaus oro uoste išsilaipinusią Lietuvos rinktinę prie lėktuvo trapo pasitiko premjeras Andrius Kubilius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komiteto pirmininkas Žilvinas Šilgalis, kiti politikai, KKSD vadovas Klemensas Rimšelis, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. Mūsų šalies komandai buvo patiestas raudonas kilimas. Po trumpų sveikinimų krepšininkai, treneriai ir komandos personalas sėdo į atvirą autobusą bei patraukė Rotušės aikštės link, kur įspūdingų pergalių kalvių su nekantrumu laukė didžiulė it jūra minia ištikimiausių krepšinio aistruolių. Aikštėje susirinko ne mažiau kaip 10 tūkst. žmonių. Ant pakylos užlipus visiems žaidėjams, prie jų prisijungė ir treneris Kęstutis Kemzūra. Krepšininkai kartu su savo strategu sudėjo rankas ir visai šaliai dar kartą pasiuntė savo pergalingą šūkį „Mes – už Lietuvą!“.

Šiandien oficialius krepšininkų priėmimus rengia Prezidentūra ir Vyriausybė.

Šiandien vakare, 19 val. Kauno rotušės aikštėje vyks pasaulio vyrų krepšinio čempionate Turkijoje bronzos medalius iškovojusios Lietuvos rinktinės sutikimas.
Mūsų šalies komandai bus įteikta skulptoriaus Aloyzo Jonušausko sukurta Didžioji mero taurė.
Renginio metu Rotušės aikštėje koncertuos grupės “16 Hz” ir ŽAS.
Nuo 17 val. Kauno Rotušės aikštėje bus uždarytas eismas. Sirgaliai kviečiami atvykti viešuoju transportu, o automobilius statyti Jonavos gatvėje arba prie Kauno pilies esančioje aikštelėje.

“Lietuvos rytas” rašo:

Bronzą pasaulio čempionate iškovoję krepšininkai sėkmingai parskrido į Lietuvą. Jie pasiekė daugiau, negu kas nors slapta vylėsi. Tūkstančiai lietuvių stebėjo, kaip Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas su komanda.

Pirmasis ant trapo žengė treneris Kęstutis Kemzūra, oro uosto darbuotojai išvyniojo raudoną kilimą. Vilniaus Rotušės aikštėje skambėjo “Lietuva!”.

Nužengusius iš lėktuvo krepšininkus pasitiko premjeras Andrius Kubilius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komiteto pirmininkas Žilvinas Šilgalis, ministrai, kiti veikėjai.

Iš lėktuvo išlipęs Vladas Garastas sakė netikėjęs, kad treneriui K.Kemzūrai pavyks per pusantro mėnesio sulipdyti tokią nuostabią komandą, kuri žaidžia greitai, intensyviai, veržliai ir geba parklupdyti galingus priešininkus.

Prakaitą Turkijoje lieję krepšininkai Lietuvai dovanojo jūrą gerų emocijų. Lietuviai vėl parodė, kad mūsų šalis priklauso pasaulio krepšinio elitui ir turi neišsenkančių energijos šaltinių.

Išlipę iš lėktuvo vyrai susėdo į bestogį autobusą, kuris juos vežė per Vilnių iki Rotušės aikštės. Sostinės centre juos pasitiko neregėti džiaugsmo fontanai. Laukiantieji tiesė rankas į savo dievaičius ir sveikino su pergale. O prie Rotušės skambėjo “We are the Champions” daina, kurią atliko Kauno šampaninis choras.

Su žurnalistais iš autobuso kalbantis K.Kemzūra neslėpė jaudulio, užsiėmęs už galvos jis šypsojosi ir braukė džiaugsmo ašarą. Minia šaukė “Ačiū! Ačiū!”.   Pirmadienį po darbų, artėjant nakčiai, Vilniaus Rotušės aikštėje vis daugėjo žmonių. Krepšinio aistruoliai iš Plungės, Prienų, Panevėžio, Kauno ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių.

Sostinėje visi susiliejo į minią, norinčią garsiai padėkoti Linui Kleizai, Robertui Javtokui, Simui Jasaičiui, Martynui Pociui, Martynui Andriuškevičiui, Martynui Gecevičiui, Mantui Kalniečiui, Tomui Delininkaičiui, Jonui Mačiuliui, Tadui Klimavičiui, Pauliui Jankūnui, Renaldui Seibučiui, Kęstučiui Kemzūrai ir jo padėjėjams.

Rotušės aikštėje skambėjo muzika ir plevėsavo vėliavos. Senamiesčio centras buvo sausakimšas.

Greta krepšinio ąžuolų norėjo pasirodyti kuo daugiau muzikos žvaigždžių. Su “Skamp” grupe traukę “Mūsų dienos kaip šventė”, žiūrovai nuščiuvo, kai išgirdo, kad scenoje pasirodo “Yva”.

Krepšininkai su šypsenomis sutiko blizgančias kelnes dėvinčių merginų dainelę apie pergalę.

Krepšinio aistruoliai sportininkus lydėjo per visą jų žygį Turkijoje. Iš pradžių lietuvių būgnai aidėjo Izmyre. Vėliau maršai persikėlė į Stambulą.

Lietuvos rinktinė įveikė daug pajėgių varžovų ir suklupo tik kartą – pralaimėjo JAV komandai, kuri sekmadienį iškovojo auksą.

R.Javtokas per sutiktuves sakė, kad Turkijoje paliko abi kojas ir dabar šokti į klubą eis “su vežimėliu”. M.Andriuškevičius pripažino, kad tai, ką mato prieš save yra nesuvokiama.

Prieš vidurnaktį skambant melodijai “Trys milijonai” krepšininkai gautus vainikus metė į šėlstančią žiūrovų jūrą ir kartu traukė gerai žinomą dainą.

“Lietuvos žinios” informuoja:

Pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje bronzos medalius iškovojusi Lietuvos rinktinė vakar vakare sugrįžo namo.

Vilniaus Rotušės aikštėje savo didvyrius sutiko tūkstančiai sirgalių. Visi jie norėjo ištarti nuoširdų ačiū komandai, kuri daugiau nei dvi savaites džiugino Lietuvą puikiu žaidimu. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pakeliui link bronzinės pakylos parklupdė net aštuonis varžovus ir pralaimėjo tik JAV rinktinei, kuri Turkijoje tapo pasaulio čempione.

Vakar vėlai vakare Vilnius skendo šypsenų ir geros nuotaikos jūroje. Dar gerokai iki numatyto krepšininkų nusileidimo oro uoste, Rotušės aikštė prisipildė žmonių, juos linksmino įvairūs dainininkai. Iš oro uosto bronzinė komanda atviru turistiniu autobusu buvo atvežta pas savo gerbėjus.

“Norėčiau, kad būčiau toks pat populiarus ir po čempionato”, – prieš kelionę į Turkiją prieš tris savaites sau palinkėjo K.Kemzūra. Trenerio lūkesčiai išsipildė su kaupu.

Aistruolių minia dėkojo šiems 12 vyrų, parvežusiems bronzą: Linui Kleizai, Robertui Javtokui, Simui Jasaičiui, Martynui Pociui, Martynui Andriuškevičiui, Martynui Gecevičiui, Mantui Kalniečiui, Tomui Delininkaičiui, Jonui Mačiuliui, Tadui Klimavičiui, Pauliui Jankūnui ir Renaldui Seibučiui. K.Kemzūrai pasaulio čempionate talkino Robertas Kuncaitis, Donaldas Kairys ir Mantas Šernius. Krepšininkų sveikata rūpinosi Evaldas Kandratavičius, Rimtautas Gudas, Vytenis Trumpickas, Aidas Buzelis, Aleksejus Peletskis ir Juozas Petkevičius.

“Prieš save matote geriausią komandą, kurios žaidėjai atidavė visą save”, – komandos draugus gyrė L.Kleiza.

“Vilniaus diena” praneša:

“Tautos didvyriai sugrįžo. Vilniaus Rotušės aikštėje vakar vėlai vakare per kraštus liejosi euforija. Tūkstantinė minia pasitiko iš Turkijos bronzos medalius parskraidinusius Lietuvos krepšininkus. “Ačiū, Ačiū, – krepšininkams kopianti į sceną skandavo aistruoliai. dėkodami už Pasaulio krepšinio čempionate išplėštas pergales. Kaip ir per visą čempionatą, taip ir per iškilmingą tautos milžinų pagerbimo ceremoniją sirgaliai tapo vienu pagrindiniu mūsų pergalių akcentu.

Sekmadienio euforija iš miesto neišsisklaidė. Lietuvos krepšinio rinktinei iš serbų išplėšus medalius, senamiestyje susirinkę žmonės išgyveno tikrą emocijų audrą.

Po pergalės vairuotojai visa jėga spaudė automobilių garso signalus ir žybsėjo šviesomis.

”Respublika” rašo:

Lėktuvas, gabenantis Lietuvos rinktinę iš Stambulo, Vilniuje nusileido apie 21.30 val. Pirmasis ant patiesto raudono kilimo žengė  vyriausiasis rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra. Tuo tarpu Rotušės aikštėje minia vienbalsiai skandavo “Lietuva!”. Tiesiai iš lėktuvo krepšininkai sėdo į atvirą autobusą ir skambant “Queen” superhitui “We are the champions”, kurį atliko Kauno Šampaninis choras, nacionalinė krepšinio rinktinė pasiekė gerbėjus.

K.Kemzūra, pamatęs aistruolių minią, neslėpė jaudulio, užsiėmęs už galvos jis šypsojosi ir negalėjo patikėti savo akimis. Minia šaukė “Ačiū! Ačiū!”.

Krepšininkai po vieną lipo ant Rotušės laiptų ir klausėsi tik jiems skirtų epitetų. Ant pakylos užlipus visiems žaidėjams, prie jų prisijungė ir vyriausiasis treneris K.Kemzūra. Visi jie vieningai sudėjo rankas ir kartu su pašėlusia minia dar kartą sušuko “Mes už Lietuvą!”.

Lietuvos strategas K.Kemzūra aistruoliams tarė: “Jeigu ši komanda pranoko jūsų lūkesčius, tai jūs irgi pranokot mūsų lūkesčius. Už šito rezultato, už šitų nuostabių akimirkų – didelis, sunkus darbas, tikėjimas, didelė širdis ir vienybė. Ačiū jums už šitas akimirkas!”

Krepšininkai buvo papuošti ąžuolo lapų vainikais. Priblokštas tokio sutikimo  Martynas Gecevičius ištarė: “O kas būtų buvę, jeigu būtume laimėję auksą?”

Sostinės širdyje šį vakarą švenčia ne tik vilniečiai – čia gausu svečių iš kitų miestų ir miestelių. Scenoje pasirodė dainininkė Džordana Butkutė, atlikusi savo hitą “Dėl tavęs”, Linas Adomaitis, Egidijus Sipavičius, Justas, “Skamp”, “InCulto”, “YVA”, “G&G Sindikatas”, Jurga Šeduikytė.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate suklupo tik kartą – pralaimėjo JAV komandai, kuri iškovojo aukso medalius. Lietuvos krepšininkai planetos pirmenybių medalius pelnė pirmąjį kartą. Trečiąjį kartą pasaulio čempionate dalyvavę lietuviai 1998 ir 2006 metais buvo septinti.

“Respublikai” komentuodamas lietuvių pergalę, Rimas Kurtinaitis – krepšinio treneris, olimpinis čempionas sakė:

”Tyliai galvojau, kad siurprizų pateikti Lietuvos krepšininkai gali. Tačiau tikrai nesitikėjau, kad klupdysime vienus varžovus po kitų ir pralaimėsime vien tik amerikiečiams. Treneris Kemzūra sugebėjo individualų žaidėjų meistriškumą panaudoti bendram komandos labui. Tai – aukštasis pilotažas.

Tiesą sakant, pagal parodytą žaidimą mes netgi buvome verti aukštesnės vietos nei trečioji. Tikrai galėjome kautis finale, bet to padaryti neleido neparanki varžybų sistema. Nėra teisinga, kai dar prieš čempionatą tu jau žinai, su kurios grupės komandomis žaisi atkrintamosiose varžybose.

Prieš pernykštį čempionatą Lenkijoje mūsų rinktinė liko be keturių pagrindinių žaidėjų. Buvome atsidūrę neįprastoje situacijoje, tarsi dalyvavome eksperimente. Dabartiniai treneriai turėjo laiko įvertinti pernykštę nesėkmę ir padarė teisingas išvadas. 2009-ųjų pralaimėjimai visiems pridėjo patirties.

Man asmeniškai džiugu dėl Manto Kalniečio, kuris daug metų buvo tarsi šešėlyje, o Turkijoje atsiskleidė. Turime aukščiausios klasės žaidėją Liną Kleizą, kovotoją Joną Mačiulį. Tačiau nenorėčiau išskirti tik jų – mes buvome stiprūs kaip komanda. Agresyvumas, entuziazmas, noras laimėti – tai buvo mūsų raktas į pergalę.

JAV rinktinei įkąsti buvo įmanoma nebent grupės varžybose, kuriose vienas pralaimėjimas dar nėra tolygus krachui. Atkrintamosiose varžybose amerikiečiai visus varžovus pranoko fizinėmis galiomis. Jokios jų žaidimo taktikos neįžvelgiau, jie rėmėsi tik individualiu meistriškumu, bet to pakako, kad taptų pasaulio čempionais.

Apie kitų metų Europos čempionatą ir mūsų rinktinės galimybes jame kalbėti dar kiek ankstoka. Džiaukimės tuo, ką turime dabar. Tai yra didi pergalė, didi šlovė treneriams, žaidėjams ir visai šaliai. Juk važinėdami po Europą galime garsiai kalbėti – mes iš Lietuvos, kuri aikštelėje nugali ir serbus, ir ispanus. Tai yra mūsų visų pergalė. Aišku viena – kitais metais lengva nebus. Po tokių pasiekimų į mus pro didinamąjį stiklą žiūrės visų komandų treneriai, visi krepšinio ekspertai”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...