2011 Kovo 03

Politika

Sunkiausias pavasario sesijos klausimas

veidas.lt

Tarp svarbiausių artėjančios pavasario sesijos darbų parlamento vadovė Irena Degutienė nurodo kovos su korupciją projektų bloką, nedarbo mažinimo ir ekonomikos skatinimo projektus, tačiau sunkiausiu sako būsiant “Sodros” reformos klausimą.

“Turėtų būti pateikta “Sodros” reformos koncepcija ir visi įstatymų paketai, kad galėtume įgyvendinti “Sodros” reformą. Manau, kad pavasario sesijoje tai bus vienas sunkiausių klausimų”, – po komitetų vadovų pasitarimo dėl pavasario sesijos darbotvarkės ketvirtadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Pasak jos, “Sodros” reformos klausimams gali būti pasirinktas ne įprastinis komitetų, o plenarinio posėdžio formatas.

“Kol kas ekspertiniu lygiu yra įvairių pasiūlymų, šiandien tariamės, kad tiems pasiūlymams pateikti reikėtų daryti parlamentinį klausymą, bet ne komiteto lygiu, o plenarinio posėdžio, nes tai tikrai per daug sudėtinga tema”, – sakė I.Degutienė.

Šiuo metu dar nenuspręsta, kurį pensijų sistemos modelį rinktis reformuojant “Sodrą” – vadinamąją taškų sistemą, kurios laikomasi Vokietijoje ir Prancūzijoje, ar nacionalinių virtualių sąskaitų sistemą, kurią turi švedai, latviai, lenkai.

Kalbėdama apie kitus artėjančios pavasario sesijos darbus, Seimo pirmininkė minėjo kovos su korupcija įstatymų paketą, nedarbo mažinimo ir ekonomikos skatinimo, energetikos klausimus.

Pagal Konstituciją, Seimo pavasario sesija prasideda kovo 10 ir baigiasi birželio 30 dieną.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...