2013 Birželio 08

Šunis ir kates lietuviai augina paslapčiom

veidas.lt

Ekspresas Lietuva
Psl. 6,7

Augintiniai


Lietuviai daugiabučiuose mielai laiko naminius gyvūnėlius, tačiau oficialiai jų neregistruoja. Tad šiuo metu VŠĮ „Gyvūnų registravimo centras“ duomenų bazėje įrašyti tik 33,5 tūkst. naminių gyvūnų Lietuvoje, nors manoma, kad iš tiesų gyventojai jų laiko dešimt kartų daugiau.
Štai Vilniuje registruota net mažiau gyvūnų nei Kaune – 10,3 tūkst., kai Kaune – 14,2 tūkst., o Klaipėdoje – 5,2 tūkst. Didžioji dalis registruotų augintinių yra šunys.
Ukmergės miesto seniūnijos specialistė Sandra Dutkuvienė informavo, kad nuo 2007 m. Ukmergės mieste registruota tik 71 gyvūnas – kasmet po keletą.  „Iš tiesų aktyvumas labai mažas. Gyventojai gyvūnus registruoja tik atsiradus skundams dėl keliamo triukšmo, netinkamo laikymo ir t.t.“, – tvirtina S.Dutkuvienė. O štai Utenoje ir Anykščiuose užregistruotų augintinių skaičius skirias tūkstančius kartų, nes Utenoje jie registruojami aktyviai, o Anykščiuose – vienetai.
“Gyvūnų registravimo centro” direktorė Loreta Čičirkienė mano, kad gyventojai nenori registruoti gyvūnų dėl dviejų priežasčių – pirmoji, vengia rinkliavos už gyvūnų laikymą. Pavyzdžiui, Kaune šunį auginantis daugiabučio gyventojas kas mėnesį turi mokėti po 5 Lt, o katės šeimininkas – po 2 Lt. Tuo tarpu vienkartinis registracijos mokestis už šunį siekia 20 Lt, už katę – 10 Lt. Antroji vangumo priežastis – bijoma atsakomybės. Ženklinto gyvūno šeimininką lengva nustatyti, tad šeimininkui tektų prisiimti atsakomybę, jei nuspręstų atsikratyti augintinio išmesdamas jį į gatvę ar jei jo šuo įkąstų praeiviui.
L.Čičirkienė baiminasi, kad kai liepos 1 dieną įsigalios draudimai laikyti agresyvių veislių šunis daugiabučiuose, į gatvę bus išmesta daug gyvūnų. Beje, ji pastebi, kad agresyvių veislių šunis ypač pamėgę klaipėdiečiai.
Ir dar viena naujiena: nuo 2016 metų Lietuvoje visi šunys ir katės privalės būti registruoti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. justina justina rašo:

    o man gali kasnors paaiskinti kokiu tikslu yra renkama rinkliava uz gywuno laikyma? pwz kate. nei ji kakucio lauke palieka nei kam nors problemu kelia. uz siuksliu isvezima (i kurias patenka kates ismatos) mes ir taip sumokam. tai kam gi skirti tie 2litukai kas menesi?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...