2012 Spalio 02

Populiariausių veislių katės kainuoja ir po keletą tūkstančių litų

veidas.lt


Šiuo metu Lietuvoje viena populiariausių kačių veislių – Meino meškėnai. Šiuos dukart už įprastą katę didesnius augintinius bene dažniausiai perka kilmingų kačių ieškantys gyventojai. Veislyno „Baltic Wind“ savininkė Ramunė Žilienė mano, kad Meino meškėnai išpopuliarėjo dėl išskirtinio dydžio ir teigiamo charakterio. Per septynerius metus veislynas jau pardavė apie 60 šios veislės kačių.
„Europoje Meino meškėnai daug metų yra populiariausių veislių viršūnėje, o Lietuvoje jie išpopuliarėjo prieš porą metų. Manau, kad žmonės juos renkasi dėl charakterio. Tai šuniško charakterio katinai: labai prieraišūs ir visur sekiojantys paskui šeimininką. Jie laukia šeimininko prie durų, išlydi jį, užsilipa ant kelių“, – šią veislę apibūdina klubo „Pajūrio katės“ pirmininkė Audra Navikienė.
Dėl savo išskirtinumo ir populiarumo šios katės Lietuvoje vienos brangiausių – kilmingas kačiukas kainuoja apie 1,5–3 tūkst. Lt. Tiesa, kai kurie gyventojai kates su dokumentais įsigyja kaip investiciją, nes tikisi pradėti jas veisti ir papildomai užsidirbti. R.Žalienė pastebi, kad Meino meškėnų veislynai dar neseniai steigėsi nežmonišku tempu, o ką tik gimę kačiukai jau būdavo užsakyti. Dabar ši tendencija šiek tiek nuslūgusi.
Kita Lietuvoje itin populiari kačių veislė – Britanijos trumpaplaukiai. Šie pliušinius kačiukus primenantys gyvūnėliai kainuoja iki 1,5 tūkst. Lt. Pasak Šiaulių felinologų klubo “Saulės katės” pirmininko Broniaus Gramavičiaus, kačių mados keičiasi. „Dabar visi puolė ant Meino meškėnų, bet ilgai madingi buvo Britanijos trumpaplaukiai, o prieš tai – sfinksai“, – pasakojo B.Gramavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. auuu auuu rašo:

  parduodu kilminga su dokumentais(pasu ir gimimo liudijimu) bobute – kaina siek tiek mazesne uz kaciu 200 lt

 2. agne agne rašo:

  labai grazios

 3. deimantė deimantė rašo:

  gražios


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...