2010 Liepos 02

Seimas

Sumažintų ligos pašalpų mokėjimas pratęstas neribotam laikui

veidas.lt

Seimas neribotam laikui pratęsė pernai gegužę sumažintų ligos pašalpų mokėjimą. Manoma, kad “Sodra” tokiu būdu sutaupys apie 78 mln. litų kasmet.

Už tokias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma sumažintas pašalpas mokėti ne iki šių metų pabaigos, kaip buvo numatyta anksčiau, bet ilgiau, balsavo 55 Seimo nariai, prieš – 31, o susilaikė 16 parlamentarų.

Už dvi pirmąsias nedarbingumo dienas ligos pašalpą ir toliau mokės darbdavys. Ji turi būti ne mažesnė nei 80 proc. ligonio vidutinio darbo užmokesčio. Nuo trečiosios dienos ligos pašalpa mokama iš “Sodros” biudžeto lėšų: iki septintos dienos jos dydis siekia 40 proc., o nuo aštuntosios – 80 proc. atlyginimo.

Ligos pašalpa po atleidimo iš darbo mokama ne ilgiau kaip 5 kalendorines ligos dienas.

“Darbietis” Mečislovas Zaščiurinskas priekaištavo, kad tokios pataisos dar labiau apsunkins šalies gyventojų padėtį.

“Bedarbystė palietė jau apie 700 tūkst žmonių – jeigu vienas šeimos narys netenka darbo, sunki finansinė padėtis gula ant visos šeimos – sumažins tokių šeimų pragyvenimo galimybę”, – sakė M.Zaščiurinskas.

Pagal ankstesnę tvarką “Sodra” jau nuo trečiosios ligos dienos mokėdavo 85 proc. atlyginimo dydžio pašalpą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...