2010 Birželio 16

Pensijos

Sumažintos pensijos gali būti grąžinamos tik nuo 2013-ųjų

veidas.lt

Prognozuojama, kad dėl pasaulinės finansų ir ekonominės krizės apkarpytos pensijos bus pradėtos grąžinti anksčiausiai 2013 metais.

“Duok Dieve, nuo tada. Tikrai ne anksčiau. Net ir 2013-ieji yra labai optimistinė data. Ekonominė situacija gali dar neleisti tuo metu pradėti išmokų. Tuomet gali būti nuspręsta dėl vėlesnės datos”, – “Vilniaus dienai” ir “Kauno dienai” sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys.

Vyriausybė pensijų kompensavimo mechanizmą privalo parengti iki šių metų liepos 1 dienos. R.Dagys pripažino, kad likus porai savaičių iki liepos dar nematęs jokių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimų ar pasiūlymų, kaip derėtų kompensuoti pensijų sumažinimą.

Opozicijos atstovas Socialinių reikalų ir darbo komitete socialdemokratas Algirdas Sysas skeptiškai vertina galimybę, kad kompensacija, kurią pasiūlys Vyriausybė, atitiks pensininkų lūkesčius.

“Manau, kad pasiūlymai atsiras laiku – iki liepos 1 d. Tačiau vargu ar jie labai pradžiugins. Matyt, kompensacijos galės būti mokamos ne anksčiau kaip nuo 2013-ųjų ir turbūt jos 100 proc. nepadengs visų sumažintų pensijų. Be to, spėju, kad mokėjimas bus ištęstas į kokius dešimt metų, taip įsipareigojimai bus užkrauti būsimoms vyriausybėms”, – teigė A.Sysas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...