2010 Lapkričio 18

Pensijos

Sumažintos pensijos gali būti atstatytos jau kitąmet

veidas.lt

Audito komitetas pritarė siūlymui trumpinti sumažintų pensijų mokėjimo laikotarpį iki šių metų pabaigos. Anksčiau numatytas terminas buvo 2011 m. gruodžio 31 d.

Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė atkreipė dėmesį, kad šiuo metu nėra patvirtintų rodiklių bei kriterijų, kuriais remiantis būtų aiškiai įvertinama ypatinga ekonominės situacijos padėtis, dėl kurios yra laikinai sumažintos socialinės išmokos, taip pat nėra apibrėžti bei patvirtinti rodikliai, kuriuos pasiekus būtų peržiūrimos priemonės dėl socialinių išmokų mokėjimo, nėra aiškios vizijos ir nesiimama konkrečių skubių priemonių situacijai gerinti.

Argumentai dėl praskolinto Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto bei, kad šio įstatymo įgyvendinimas pareikalaus papildomų lėšų Audito komiteto neįtikino.

Audito komiteto pirmininkės įsitikinimu, papildomos lėšos pensijų atstatymui nacionalinio biudžeto mastu nėra labai didelės, todėl reikėtų gerai peržiūrėti kitas sritis ir perskirstyti finansavimą, nes Valstybėje niekuomet nebūna pinigų pertekliaus, todėl labai svarbu tuos ribotus išteklius paskirstyti teisingai, skaidriai ir solidariai.

Dėl šio įstatymo projekto dar turės apsispręsti Seimas. Audito komitetas, atsižvelgiant į tai, kad pritarė minėtam įstatymo projektui, pasiūlė Socialinių reikalų ir darbo komitetui nepritarti pateiktam Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2011 metų rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui ir jį patobulinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...