2011 Balandžio 11

Japonija

Sukrėtė dar vienas stiprus požeminis smūgis

veidas.lt

Japonijos šiaurės rytų regioną pirmadienį supurtė dar vienas stiprus žemės drebėjimas, dėl kurio buvo paskelbtas cunamių pavojus, praėjus lygiai mėnesiui nuo stichinių nelaimių, sukėlusių vieną iš didžiausių pasaulyje branduolinių krizių.

Dėl naujausio 7,1 balo pakartotinio smūgio Tokijo tarptautiniame oro uoste trumpam buvo uždaryti abu lėktuvų kilimo ir tūpimo takai.

Šio žemės drebėjimo epicentras buvo sausumoje netoli nuo vandenyno kranto, už maždaug 160 kilometrų į šiaurę nuo Tokijo.

Šiame regione esančios avarijos ištiktos Fukušimos 1-osios atominės elektrinės operatoriai pranešė, jog naujausi požeminiai smūgiai jėgainės nepaveikė.

Gyventojai buvo perspėti, jog šis žemės drebėjimas, kurio stiprumas buvo toks pats, kaip vieno praeitą savaitę užfiksuoto smūgio, gali sukelti iki trijų metrų aukščio cunamį, tačiau ši prognozė nepasitvirtino.

Šiaurės rytiniame Sendajaus mieste vienoje didelėje elektronikos parduotuvėje buvę žmonės, pajutę drebančią žemę, pradėjo klykti ir puolė į lauką. Motinos sugriebė savo vaikus; žmonėms buvo sunku išsilaikyti ant kojų. Tačiau po poros minučių pirkėjai vėl grįžo į parduotuvę.

Apie žemės drebėjimo padarytą žalą kol kas nepranešama. Pakartotiniai smūgiai dažnai supurtydavo Japonijos šiaurės rytus po kovo 11 dieną smogusio 9 balų žemės drebėjimo, tačiau šiame regione praktiškai nebeliko pastatų, kurie dar galėtų sugriūti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...