2016 Sausio 21

Sugrįžo į viršūnę

veidas.lt

BFL

Honkonge vykusio paskutinio trečiojo 2014–2015 m. Pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo keirino rungtyje, kurioje dalyvavo 26 sportininkės, triumfavo Lietuvos trekininkė Simona Krupeckaitė. Tai pirmasis 33 metų S.Krupeckaitės trofėjus į didįjį sportą sugrįžus po motinystės atostogų. Sidabras atiteko australei Stephanie Morton, bronza – Londono žaidynių bronzinei prizininkei Wai Sze Lee iš Honkongo.

Galutinėje Pasaulio taurės varžybų keirino rungties dalyvių įskaitoje 281 tašką surinkusi S.Krupeckaitė užėmė trečią vietą. Nugalėjo kinė Shuang Guo (367 tšk.), antrą vietą užėmė W.Sze Lee (330 tšk.). Iš viso klasifikuotos 39 dviratininkės.

Honkonge vykusiose varžybose S.Krupeckaitė varžėsi ir sprinto rungtyje. Čia ji tarp 32 dalyvių pasirodė aštunta, o galutinėje Pasaulio taurės varžybų sprinto rungties įskaitoje tarp 44 klasifikuotų dviratininkių užėmė penktą vietą (262 tšk.).

Be Simonos, Honkonge dar rungtyniavo Aušrinė Trebaitė, kuri daugiakovės varžybose liko 22-a.

Tokią pat vietą, tik tarp sprinto rungties dalyvių, užėmė taip pat Panevėžyje besitreniruojantis Vasilijus Lendelis.

Prisipažinusi, kad gera grįžti tarp nugalėtojų, 2010 m. pasaulio ir 2012 m. Europos šios rungties čempionė S.Krupeckaitė sakė, kad pergalę lėmė daugybė treniruočių.

Šis laimėjimas ne tik papildė gausią sportininkės apdovanojimų kolekciją, bet ir pridėjo olimpinių taškų. Toms trekininkėms, kurioms per pastaruosius dvejus metus pavyks surinkti daugiausia taškų, atsivers durys į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Iš Europos žemyno į S.Krupeckaitės mėgstamo keirino olimpines kovas stos 8 sportininkės.

Prieš ketverius metus Londone tarp 18 keirino rungties dalyvių S.Krupeckaitė liko 7-a, o tarp tiek pat sprinto rungtyje dalyvavusių sportininkių užėmė 8 vietą.

Pastarąjį kartą S.Krupeckaitė Pasaulio taurės varžybų etape triumfavo beveik prieš ketverius metus. 2012 m. vasarį ji Londone taip pat buvo geriausia tarp keirino rungties dalyvių.

Du Lietuvos dviratininkės pasiekti pasaulio dviračių treko rekordai – ne mažiau skambūs laimėjimai nei aukso medaliai. 2009 m. ji tapo 500 m atskiro starto rungties pasaulio rekordininke (33,296 sek.), o 2010 m. pagerino 200 m iš eigos rungties pasaulio rekordą (10,793 sek.).

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...