2011 Birželio 21

Sugriežtino baudžiamąją atsakomybę už kyšininkavimą

veidas.lt

BFL

Seimas antradienį priėmė pataisas, kuriomis sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė už kyšininkavimą.

Baudžiamojo kodekso pakeitimais patikslintos nuostatos dėl kyšininkavimo, papirkinėjimo ir prekybos poveikiu, griežtinant atsakomybę už šiuos nusižengimus.

Pataisoms įsigaliojus, valstybės tarnautojas, savo ar kitų naudai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, taip pat priėmęs kyšį už teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų. Iki šiol už tokias veikas baudžiama teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimu arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

Už tuos pačius veiksmus, bet neteisėtą veikimą ar neveikimą grės bauda arba laisvės atėmimu iki 7 metų, iki šiol už tokias veikas baudžiama teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimu arba laisvės atėmimu iki 6 metų.

Taip pat patikslintas straipsnis dėl prekybos poveikiu. Pagal pakeitimus, tas, kas pažadėjo ar davė kyšį, kad asmuo, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais ar įtaka, paveiktų atitinkamą instituciją ar valstybės tarnautoją, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, bus baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

Tas, kas pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais ar įtaka savo ar kitų asmenų naudai pažadėjo ar susitarė priimti kyšį arba reikalavo ar provokavo duoti kyšį, arba priėmė kyšį, pažadėjęs paveikti atitinkamą instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Anot pataisų, tas, kas pažadėjo arba susitarė priimti kyšį, jo reikalavo, provokavo, arba priėmė, pažadėjęs pasinaudodamas tarnyba arba įtaka paveikti tarnautoją ar instituciją, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Priimtomis pataisomis taip pat įtvirtinta, kad asmenys, kurie piktnaudžiauja valstybės tarnyba, atsakys ne tik tuomet, kai ims kyšį konkrečia turtine išraiška, bet ir kai sieks pasinaudoti valstybės tarnyba siekdami neturtinės naudos.

Tai numatančios Baudžiamojo, Baudžiamojo proceso ir Bausmių vykdymo kodeksų pataisos priimtos atsižvelgiant į Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) ir Europos Tarybos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įvertinimo ekspertų komiteto (MONEYVAL) ataskaitose pateiktas rekomendacijas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...