2010 Gruodžio 23

Menas

Studentai miestą puošia nemokamai

veidas.lt

Vilniaus miestas skendi skolose, tačiau valdininkai sostinei papuošti prieštaringai vertinamomis skulptūromis randa šimtus tūkstančių litų. Tuo tarpu Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai akį traukiančiomis instaliacijomis miestą gaivina nemokamai. Štai prie Sereikiškių parko esantį tiltelį ir erdvę aplink jį studentai papuošė ledo lytyse įšalusių dviračių ir skėčių instaliacijomis. Kaip “Veidui” sakė VDA Piešimo katedros dėstytojas Arūnas Jonikas, šios instaliacijos – architektų studentų kursinis darbas.

Apžiūrėjęs šį tiltelį nejučia mintimis sugrįžti prie iš surūdijusių vamzdžių Neries pakrantėje sutverto eksponato, kainavusio 99,5 tūkst. Lt. Iš viso viešosios įstaigos “Vilnius – Europos kultūros sostinė” užsakymu pakrantėje išdygo trys skulptūros, kainavusios apie 276 tūkst. Lt. O šią vasarą Vilniaus tiltus papuošusios skulptūros miesto savivaldybei atsiėjo apie 400 tūkst. Lt.

VDA prorektorius ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Arvydas Šaltenis prieštarauja, – pasak jo, lyginti šių kūrinių negalima. “Šie studentų darbai – tai ne skulptūra, kuri stovės ilgai. Ekspromtu parengtos instaliacijos yra trumpalaikiai, laikini darbai, leidžiantys pasireikšti kūrybiškumui. Kartais nežinodami žmonės sako, kad skulptūros miestui kainavo daug, o studentai dykai galėtų padaryti. Bet juk ir studentai iš oro negyvena. Studentai taip pat gali sukurti ilgalaikių darbų, bet tam reikia gerų medžiagų, reikia, kad įvertintų komisija, įdėti triūso”, – tvirtino A.Šaltenis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...