2011 Vasario 19

Kadrai

STT Vilniaus viršininkas nušalintas nuo pareigų

veidas.lt

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos viršininkas Vaidas Skirmantas nušalintas nuo pareigų.

Kaip praneša STT, V.Skirmantas nuo pareigų nušalintas, kol bus atliktas tyrimas ir priimtas sprendimas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo ar jo tolesnės tarnybos.

Žiniasklaidoje buvo praneša, jog STT Vilniaus valdyboje dangstomi neblaivūs pareigūnai. Priekaištų dėl to yra išsakiusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Vilniaus valdybos rodikliai yra vieni prasčiausių iš visų kitų miestų ir regioninių valdybų, ir tai kelia didelį nepasitenkinimą iš prezidentės pusės”, – po šalies vadovės susitikimo su STT vadovu Žimantu Pacevičiumi pirmadienį kalbėjo prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

“Negana to, būtent su Vilniaus valdyba yra susiję tokie dalykai (…) kaip vidinė tolerancija girtuoklystėms, vidinė tolerancija nusižengimams, kuriuos daro pareigūnai, dangstymas pareigūnų, padariusių nusižengimus ir nusikaltimus. Tai iš tiesų yra labai nerimą keliantys (veiksniai – BNS) ir prezidentė įspėjo STT vadovą, kad būtų skubiai imtasi veiksmų padėčiai taisyti Vilniaus valdyboje”, – sakė šalies vadovės atstovas.

Pasak L.Balsio, prezidentė minėjo istoriją, susijusią su buvusiu STT pareigūnų Mindaugu Zalepūga, kuris 2009 metais buvo sulaikytas už vairo neblaivus.

STT vadovas pernai balandį pareigūną atleido ir šis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT). Dienraštis “Lietuvos rytas” rašė, kad teismas grąžino M.Zalepūgą į eitas pareigas. Teismo metu jo naudai parodymus davė STT Vilniaus valdybos vadovas Vaidas Skirmantas.

Pasak dienraščio, teisme teigta, kad pareigūnas vykdė specialią vadovybės užduotį, o išgėręs negalėjo be priežiūros palikti savo automobilio, nes jame buvo įmontuota speciali įranga.

“V.Skirmantas be STT vadovo žinios nuėjęs liudijo į teismą ir viešai pareiškė, kad esą galima girtuokliauti, galima gerti, jei vykdai tarnybinę užduotį”, – sakė L.Balsys.

VAAT sprendimą Ž.Pacevičius apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...