2010 Liepos 21

DPI

STT pratęsė tyrimą dėl M.Adomėno veiklos

veidas.lt

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pratęsė tyrimą dėl Seimo nario Manto Adomėno veiklos. Gali būti, kad bus prašoma Valstybės kontrolės pagalbos, rašo “Vilniaus diena”.

Tai patvirtino STT direktorius Žimantas Pacevičius. Anot jo, STT išsiaiškino toli gražu ne visas M.Adomėno ir politiko įsteigto Demokratinės politikos instituto (DPI) veiklos aplinkybes.

“Tyrimą pratęsėme. Nėra taip paprasta. Kol kas nusikalstamos veikos neradome, žiūrėsime per korupcijos prevencijos prizmę”, – kalbėjo STT vadovas.

STT kyla klausimų ir dėl to, kodėl pinigus DPI skirti nusprendusi Švietimo ir mokslo ministerija sumanė aukštosioms mokykloms reitinguoti skirti tokią didžiulę sumą – net 2,5 mln. litų. Būtent šiuo klausimu STT gali kreiptis į Valstybės kontrolę.

“Galime kreiptis ir prašyti, kad jie pasižiūrėtų, ar tos lėšos panaudotos tinkamai. Šiandieną pasakyti, kiek kainuoja toks pirkinys, mūsų kompetencijos neužtenka. Kiek žinau, rimtesni projektai užsienyje, kur reitinguojama daugiau mokyklų, kainavo pigiau negu šitas”, – svarstė Ž. Pacevičius.

Pasak jo, STT atsižvelgs ir į naujus faktus M.Adomėno ir DPI istorijoje. Pavyzdžiui, į tai, kad Seimo narys nuslėpė buvęs DPI prezidentu tuomet, kai buvo teikiama paraiška Švietimo ir mokslo ministerijai. Lig šiol tvirtinęs, kad iš DPI prezidento posto pasitraukė pernai balandį, dabar M.Adomėnas pripažįsta institutui vadovavęs kur kas ilgiau. Politikas tikina tai pamiršęs.

Z.Pacevičius nesiryžo prognozuoti, kiek dar užtruks STT tyrimas.

Nuo STT verdikto priklausys ir prokurorų pozicija. Jei STT nustatys, kad Seimo nario veikloje esama korupcijos požymių, prokurorai veikiausiai pradės ikiteisminį tyrimą dėl M.Adomėno.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...