2010 Gruodžio 23

Lietuvos saugumas

Strateginės ginkluotės sumažinimo sutartis prisideda prie Lietuvos saugumo aplinkos gerinimo

veidas.lt

Rusijos ir JAV Strateginės ginkluotės sumažinimo sutartis (START) prisideda prie Lietuvos saugumo aplinkos gerinimo ir atveria galimybes siekti taktinių branduolinių ginklų kontrolės, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).

“Lietuva sveikina JAV Senato sprendimą ratifikuoti naująją Strateginės ginkluotės sumažinimo sutartį, kurioje numatytas puolamosios strateginės branduolinės ginkluotės arsenalų Rusijoje ir JAV sumažinimas bei ginkluotės kontrolės mechanizmai prisidės prie tarptautinio saugumo didinimo”, – teigiama ministerijos pranešime ketvirtadienį.

Anot URM, naujoji sutartis yra svarbus susitarimas ir Lietuvos nacionalinio saugumo požiūriu, nes prisideda ir prie Lietuvos saugumo aplinkos gerinimo.

Lietuvos nuomone, sutartis atveria galimybes didinti skaidrumą ir siekti taktinių branduolinių ginklų įtraukimo į tarptautinius ginklų kontrolės režimus. Skaidrumas yra būtina ir svarbi pasitikėjimą bei saugumą Europoje skatinanti priemonė.

“Lietuva viliasi, kad sėkmingas sutarties ratifikavimas JAV Senate bus pavyzdys kitoms pasaulio valstybėms siekti pažangos branduolinio nusiginklavimo ir neplatinimo srityse”, – teigia ministerija.

JAV Senatas trečiadienį ratifikavo svarbią sutartį su Rusija dėl branduolinių ginklų kontrolės. Manoma, kad Rusija būtinus ratifikavimo veiksmus atliks iki 2010 metų pabaigos.

Vašingtonas tikisi, kad JAV ir Rusijos sutartis dėl tolesnio strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo ir apribojimo įsigalios kitų metų pavasarį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...