2010 Gegužės 01

Smurtas prieš vaiką

Straipsnis skriaudikei

veidas.lt

“Įtariu, kad darželyje auklėtoja fiziškai skriaudžia mano vaiką. Kartą net ant petuko radau nagų žymes. Jei norėčiau tai pateikti kaip įrodymą, kur man reikėtų kreiptis (atlikti vadinamąją abdukciją)? Kaip apskritai patartumėte elgtis? Ar galiu tokią auklėtoją išvaryti iš darbo, ar tik kelsiu vėją stiklinėje, o ji išsisuks papeikimu? Tokiu atveju net nepradėčiau, pati perkelčiau dukrą į kitą darželį, nes mažylę palikti toje pačioje grupėje su įpykdyta auklėtoja nenorėčiau”, – klausia trimetės M. mama.

Atsakomybę už fizinio skausmo sukėlimą ir nestiprų sveikatos sutrikdymą numato LR baudžiamojo kodekso 140 straipsnis. Asmuo, kuris mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nestipriai jį sužalojo ar trumpam susargdino, yra baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų. Tuo atveju, jeigu fizinio skausmo sukėlimas arba nedidelis sveikatos sutrikdymas yra padaromas mažamečiui, tokie veiksmai  baudžiami laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tačiau šiuo atveju nepatariame daryti skubotų išvadų, kad iš tiesų imtasi fizinio smurto prieš jūsų vaiką, kol nepamėginsite išsiaiškinti tikrųjų įvykių aplinkybių. Tai galima padaryti tiesiogiai pabendravus su auklėtoja (užduokite jai labai konkrečius klausimus, pvz., kas, kokiomis aplinkybėmis ir kodėl jūsų vaikui uždėjo mėlynes – kiti vaikai ar ji pati), su kitų vaikų tėvais (ar panašūs atvejai nebuvo atsitikę darželyje kitiems vaikams), su darželio vedėja (kaip charakterizuojama auklėtoja, ar ji neturėjusi drausminių nuobaudų už netinkamą elgesį su vaikais). Tik tada, jeigu blogiausi įtarimai pasitvirtina, rekomenduotina kreiptis dėl vaiko patirtų sužalojimų, jų padarymo priemonių, būdo ir laiko nustatymo, sveikatos sutrikdymo masto nustatymo į Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos institutą (jo padalinių yra visoje Lietuvoje). Vėliau su Teismo medicinos instituto specialisto išvada turėtumėte kreiptis į policiją, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kartu patartina informuoti darželio vedėją apie Teismo medicinos instituto išvadas bei jūsų kreipimąsi į policiją su pareiškimu ir reikalauti, kad auklėtoja būtų laikinai nušalinta nuo savo pareigų, kol bus baigtas ikiteisminis tyrimas.

Jei auklėtoja būtų pripažinta kalta dėl fizinio skausmo sukėlimo vaikui, vargu ar ji galėtų būti palikta toliau eiti savo pareigas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...