2010 Gruodžio 12

Švedija

Stokholme nugriaudėjo du sprogimai, žuvo vienas žmogus

veidas.lt

Stokholmo centre nugriaudėjo du sprogimai ir žuvo vienas žmogus, o Švedijos užsienio reikalų ministras sakė, kad tai buvo teroro išpuolis, kuris galėjo turėti katastrofiškų pasekmių.

Dar du žmonės per tuos šeštadienio sprogimus buvo sužeisti. Išpuolis buvo įvykdytas judriame Švedijos sostinės rajone, kur tuo metu buvo daug kalėdinių dovanų ieškojusių pirkėjų.

Sprogimai nugriaudėjo kelios minutės po to, kai viena švedų naujienų agentūra gavo žinutę, kurioje smerkiamas Švedijos karių dalyvavimas Afganistane ir grasinama kruvinais išpuoliais.

Per vieną sprogimą žuvo pats įtariamas sprogdintojas, pranešė Švedijos SVT, tačiau nei policija, nei žvalgyba nepatvirtino, kad tai buvo išpuolis.

Vis dėlto užsienio reikalų ministro Carlo Bildto (Karlo Bilto) komentarai, išsiųsti iš “Twitter”, yra nedviprasmiški.

“Didžiausią susirūpinimą keliantis bandymas įvykdyti teroro ataką (žmonių) perpildytoje Stokholmo centro dalyje, – rašė jis. – Nesėkmingas, bet galėjęs būti išties katastrofiškas”.

Pirmasis sprogimas nugriaudėjo maždaug 16 val. 50 min. vietos (17 val. 50 min. Lietuvos) laiku – sprogo dujų balionų prikrautas pastatytas automobilis, pranešė policija.

Per šį sprogimą buvo nesunkiai sužeisti du žmonės, kuriems prireikė gydymo ligoninėje, sakė gelbėtojų tarnybos atstovas Bengtas Norbergas.

Antrasis sprogimas nugriaudėjo maždaug 200 m nuo pirmojo, pridūrė jis.

Policijos atstovė Petra Sjolandero (Petra ********Siolandero) sakė, kad antrojo sprogimo vietoje buvo rastas žuvęs žmogus.

“Negaliu patvirtinti, kad šis mirties atvejis yra susijęs su to automobilio sprogimu, bet taip pat negaliu ir paneigti”, – pridūrė ji.

Tačiau SVT pranešė, kad netoli to žuvusio vyro, kuris, kaip manoma, ir yra sprogdintojas, buvo rastas krepšys su vinimis.

Liudininkai, kuriuos cituoja laikraštis “Dagens Nyheter”, sakė, kad žuvusiojo pilve matėsi didelė žaizda, lyg ten kažkas būtų sprogę.

Švedijos naujienų agentūra TT pranešė, kad maždaug 10 min. prieš pirmąjį sprogimą gavo žinutes arabų ir švedų kalbomis, kuriomis buvo perspėjama dėl kažkokių “darbų”.

“Mūsų darbai kalbės už save, – sakoma žinutėje, kurią cituoja TT. – Dabar jūsų vaikai, jūsų dukterys ir jūsų seserys mirs kaip miršta mūsų broliai, mūsų seserys ir mūsų vaikai”.

Žinutėje paminimas švedų karių dalyvavimas karinėje kampanijoje Afganistane, JAV vadovaujamų tarptautinių saugumo pajėgų sudėtyje, priduria TT.

Baudžiamieji veiksmai tęsis “tol, kol nesustabdysite savo karo su islamu, Pranašo žeminimo ir savo kvailos paramos kiaulei Vilksui”, sakoma tame pareiškime.

Švedų karikatūristas Laras Vilksas, kuris yra pavaizdavęs Pranašą Muhammadą (Muhamadą) šunimi, sulaukė grasinimų mirtimi, jo atžvilgiu buvo rezgamas mažiausiai vienas sąmokslas nužudyti.

Minima žinutė baigiama raginimu “mudžahidams” sukilti Švedijoje ir visoje Europoje, praneša TT.

Pasak agentūros, panaši žinutė buvo nusiųsta Švedijos saugumo tarnybai SAPO.

NATO Tarptautinėse saugumo paramos pajėgose (ISAF) Afganistane tarnauja 500 švedų karių, bet jų mandatas baigsis jau 2011 metų sausio 1 dieną, o jam pratęsti reiks parlamento pritarimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...