2011 Gegužės 16

Stipendijos nebus įskaičiuojamos į šeimos pajamas

veidas.lt

BFL

Stipendijos, kurias gauna aukštųjų mokyklų studentai ir besimokantys profesinėse mokyklose, nebus įskaičiuojamos į šeimos pajamas, kai apskaičiuojamas socialinės pašalpos dydis.

Taip pat pinigais gaunama labdara nebus įskaičiuojama į pajamas, kai apskaičiuojami piniginės socialinės paramos dydžiai. Naujoji tvarka įsigalios nuo kitų metų.

Tokiems parlamentarų inicijuotiems Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pakeitimo projekto siūlymams pirmadienį pritarė Vyriausybė. Tiesa, dar dėl to galutinį žodį tars Seimas.

“Pasitarime yra aptarta dėl teigiamos išvados, tai yra pritarti šiems pasiūlymams. Vien dėl to, kad nereikėtų šiemet tikslinti biudžeto, Seimui pasiūlyta apsispręsti dėl šių pataisų įsigaliojimo nuo 2012 metų sausio 1 dienos”, – pirmadienį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministro Donatas Jankauskas.

Šiuo metu labdara piniginėmis lėšomis yra įskaičiuojama į pajamas, jei bendra tokios labdaros suma viršija 1 tūkst. 400 litų.

Todėl pasitaikydavo tokių situacijų, kai šeima prarasdavo teisę tam tikrą laiką gauti socialinę pašalpą ir (ar) būsto šildymo, karšto ir šalto vandens išlaidų kompensacijas, nes tuo metu gavo ir labdarą pinigais, kuri buvo įskaičiuojama į pajamas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimu užtikrinamos minimalios lėšos pagrindiniams fiziologiniams poreikiams tenkinti (tai gali būti išlaidoms maistui, drabužiams) bei būtiniausioms komunalinėms paslaugoms apmokėti. Piniginės socialinės paramos tikslas yra užtikrinti minimalias gyvenimo sąlygas.

Tuo tarpu labdara nepasiturinčioms šeimoms yra teikiama konkrečiam tikslui – būsto sąlygoms pagerinti (pavyzdžiui, stogo remontui, langams pakeisti), sveikatos priežiūrai užtikrinti (pavyzdžiui, sunkios ligos atveju), padėti likviduoti stichinių nelaimių pasekmes ir kitiems svarbiems poreikiams, kurių nepasiturinti šeima, gaudama socialinę pašalpą ir (ar) kompensacijas, negalėtų patenkinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...