2015 Birželio 17

Startavo lietuviškasis Silicio slėnis

veidas.lt

BFL

Saulėtekio slėnis – šią savaitę Vilniuje duris atvėręs technologijų ir inovacijų centras, koncepcija primenantis garsųjį JAV Silicio slėnį. Saulėtekio slėnio Technologijų ir inovacijų centras įsikūrė trijų hektarų Fizinių ir technologinių mokslų centro (FTMC) teritorijoje, kur veiklą jau ilgą laiką vykdo FTMC, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas.

Jame veikia Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris,  Optoelektroninių komponentų tyrimų ir technologijų inkubavimo ir adaptavimo centras, kitos aukštųjų technologijų įmonės. Tarp jų – lazerius su partneriais gaminanti bendrovė „Ekspla“, priklausanti „Eksmos“ įmonių grupei. Būtent čia, bendradarbiaudami su amerikiečiais, Lietuvos mokslininkai prisideda prie vieno galingiausių pasaulio lazerių kūrimo.

Slėnyje veikia ir vienintelė Lietuvoje nanoinžinerijos laboratorija „Ferentis“, kurioje sukurti produktai jau dabar yra naudojami medicinoje, gydant akių ir vėžio ligas. Pavyzdžiui, mėgintuvėlyje sukurta dirbtinė akies ragena leis ragenos transplantacijos laukiantiems žmonėms atgauti regėjimą nelaukiant donoro.

Technologijų ir inovacijų centre veikia naujausias 3D lazerinis spausdintuvas, kuriuo gaminami įvairūs produktai, naudojami pramonėje tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Iš viso technologijų ir inovacijų centre veikia 23 verslo įmonės, orientuotos į aukštųjų technologijų kūrimą ir taikymą. Metinė visų šių įmonių apyvarta viršija 40 mln. eurų, centre dirba daugiau nei 300 mokslininkų.

Tai ne vienintelis verslo ir mokslo slėnis – be Saulėtekio slėnio, Lietuvoje už ES paramą atidaryti „Santaros“ slėnis Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ slėniai Kaune, taip pat „Jūrinis“ Klaipėdoje. Prognozuojama, kad didžiausias Lietuvos mokslo potencialas susitelks būtent Saulėtekio slėnyje.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...