2010 Balandžio 09

Šri Lanka

Šri Lankos valdančioji partija skelbia laimėjusi parlamento rinkimus

veidas.lt

Šri Lankos valdančioji partija penktadienį paskelbė iškovojusi pergalę parlamento rinkimuose. Apie tai buvo pranešta po to, kai preliminarūs balsų skaičiavimo rezultatai parodė, jog Šri Lankos prezidento Mahindos Rajapaksos (Mahindos Radžapakšos) Jungtinis tautos laisvės aljansas (UPFA) gerokai lenkia varžoves po rinkimų, kuriuose ženklino rekordiškai žemas aktyvumas ir pranešimai apie rinkėjų bauginimą.

Suskaičiavus daugiau nei penktadalį balsų paaiškėjo, kad UPFA surinko 62,1 proc. balsų, o pagrindinė opozicinė Jungtinė nacionalinė partija užsitikrino tik 27,32 proc. balsų.

“Mes laimėjome rinkimus”, – pareiškė susisiekimo ministras ir UPFA atstovas Dullasas Alahaperuma (Dulasas Alahaperuma). Jis taip pat pranašavo, kad suskaičiavus visus balsus jo partija užsitikrins 138-142 mandatus 225 vietų parlamente.

Šie parlamento rinkimai buvo pirmieji po vyriausybės pergalės prieš tamilų “tigrų” sukilėlius praeitų metų gegužę, užbaigusios tris dešimtmečius trukusį kruviną konfliktą.

Jeigu valdančioji partija laimėtų šiuos rinkimus, tai dar labiau įtvirtintų M.Rajapaksos pozicijas. Prezidentas prieš tris mėnesius didele persvara buvo perrinktas antrai kadencijai.

M.Rajapaksa tikisi, kad turėdamas dviejų trečdalių daugumą parlamente galės pakeisti konstituciją, kuri šiuo metu leidžia prezidentą perrinkti tik kartą.

“Noriu labai stipraus parlamento, kad išvystytume šalį”, – Šri Lankos vadovas sakė žurnalistams ketvirtadienį, atiduodamas savo balsą vienoje pietinėje rinkimų apylinkėje, kurioje valdančiosios partijos kandidatas yra jo sūnus Namalas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...