2011 Birželio 22

Sprendimas dėl valdininkų algų – rudenį

veidas.lt

BFL

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) rudeniui atidėjo sprendimą dėl politikų, teisėjų, valstybės tarnautojų darbo užmokesčio.

“Rugsėjo mėnesį bus aiškesnė finansinė situacija”, – trečiadienį per komiteto posėdį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Anot jo, rugsėjui Vyriausybė yra atidėjusi ir sprendimą dėl minimalios mėnesio algos didinimo, tuomet planuojama apsispręsti ir dėl mažiausiai apmokamų specialistų viešajame sektoriuje.

“Vyriausybė, ateidama į Seimą su kitų metų biudžeto projektu, taip pat rengiasi pateikti jau pagrįstą skaičiavimais ir apskaičiuotus mažiausiai apmokamų darbuotojų viešajame sektoriuje atlyginimus – tai yra socialinių darbuotojų, bibliotekininkų, kultūros darbuotojų”, – dėstė D. Jankauskas.

Tuo pačiu jis pabrėžė nematąs galimybių kitąmet didinti darbo užmokestį visiems viešojo sektoriaus darbuotojams.

Ministro teigimu, jeigu būtų atkurtas bazinio atlyginimo dydis iki 490 litų, tai valstybės biudžetui papildomai kainuotų per 200 mln. litų. Siūlymas atkurti bazinę mėnesio algą iki 128 litų papildomai pareikalautų apie 300 mln. litų. Tačiau D. Jankauskas pabrėžė, kad Vyriausybė nesiūlo atkurti šių dydžių jau kitąmet.

“Valstybės politikai, pareigūnai tikrai neturi būti pirmieji, kuriems atlyginimai yra didinami, nekalbant apie kitus dirbančiuosius”, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė D. Jankauskas.

Sprendimo atidėjimui rudeniui prieštaravęs komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, kad tai reiškia atlyginimų didinimo nukėlimą dar metams.

SRDK pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys atkreipė dėmesį, kad dabar beveik 35 proc. dirbančiųjų gauna pašalpas. Jeigu bus padidinta minimali mėnesio alga, dalies valstybės tarnautojų darbo užmokestis tiek ir sieks.

“Komiteto dauguma yra susikoncentravusi dėl mažųjų atlyginimų. Dalies jų šeimos patenka į socialiniai remtinųjų grupę. Tai yra pagrindinis rūpestis”, – teigė jis.

R. Dagio tvirtinimu, skirtumas tarp žemiausios ir aukščiausios kategorijų darbuotojų atlyginimų yra per didelis.

Vyriausybė yra pateikusi Seimui siūlymą dar metams pratęsti valstybės politikų, teisėjų, tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio įšaldymą metams. Norima, kad  2012 metais jis liktų 450 litų.

“Vyriausybė pateikė tokį siūlymą, matydama kitų metų finansinę perspektyvą, kitų metų įsipareigojimus. Vienas labai aiškus įsipareigojimas, nuo kurio tikrai niekas neplanuoja trauktis, – tai visų rūšių pensijų atkūrimas į prieškrizinį lygį. Ir tai jau reikalauja nemažų finansinių išteklių. Dėl visos kitos apimties – ir dėl atlyginimų, ir kitų dalykų – Vyriausybė šiandien tikrai nesiima spręsti, kad jau tikrai yra visos galimybės einant iš krizės pradėti gyventi geriau ir lengviau iš karto”, – tvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...