2011 Gegužės 05

Sprendimai dėl mokyklų pertvarkos atidėti

veidas.lt

BFL

Vilniaus miesto savivaldybės taryba, posėdyje trečiadienį ketinusi svarstyti mokyklų reorganizavimo klausimus, prie jų grįš vėliau.

Meras Artūras Zuokas informavo, kad dalį klausimų rengėjai atsiėmė tobulinti, o likusių poros projektų taryba nesutiko įtraukti į darbotvarkę.

Šie klausimai, kuriais, be kita ko, numatoma nebekomplektuoti dalies klasių, sulaukė prieštaringų vertinimų – jais pasipiktino kai kurie Lenkų rinkimų akcijos atstovai savivaldybėje, piketą surengė Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas.

A. Zuokas teigė kitą savaitę susitiksiantis su mokyklų bendruomenių atstovais ir aptarsiantis mokyklų pertvarką.

Tiesa, taryba pritarė vienam projektui dėl mokyklų – sostinės politikai sutiko pertvarkyti Vilniaus “Židinio” suaugusiųjų vidurinę mokyklą į Vilniaus “Židinio” suaugusiųjų gimnaziją.

Iš darbotvarkės išbrauktais projektais numatyta apibrėžti, kaip nuo ateinančio rugsėjo dirbs 28 miesto mokyklos, dalyje mokyklų pertvarka bus tęsiama, o dalyje – tik pradedama.

Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis teigia, kad reorganizacija rengiama vadovaujantis anksčiau savivaldybės patvirtinu mokyklų tinklo pertvarkos planu, kurio įgyvendinimą pernai pavasarį savivaldybė buvo metams atidėjusi.

Pasak G. A. Petronio, pertvarka mokyklose galėtų prasidėti ir kitais metais, tačiau Švietimo departamento susitikime su meru A. Zuoku nuspręsta nelaukti.

Tačiau profsąjunga teigia esanti nepatenkinta tuo, kad miesto taryba ketina priimti sprendimus esą pernelyg skubiai ir nepasitarusi su socialiniais partneriais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...