2012 Balandžio 01

Spausdintuvas su “nuplaunamais” dažomaisiais milteliais

veidas.lt

Nors šiais laikais dokumentai vis dažniau perkeliami į elektroninę erdvę, milijardai tekstų vis dar tebespausdinami ant popieriaus, todėl kiekviena naujovė spausdinimo srityje vertinama labai palankiai.
Japonijos bendrovės “Toshiba” mokslininkų komanda išrado tekstą nuo popieriaus lapo “nuplaunančią” spausdinimo kasetę, leidžiančią ant to paties popieriaus lapo spausdinti tekstą keletą kartų.
Šio spausdintuvo veikimo principas paremtas kaitinimo elemento ir nuplaunamųjų dažų sąveika: aukštos temperatūros veikiami, ant popieriaus esantys išspausdinto teksto dažai tampa nematomi. Teigiama, kad ant tokio popieriaus tekstą iš naujo spausdinti galima penkis kartus, tačiau skaičiuoti, kiek kartų popieriaus lapas bus panaudotas, nereikės, nes sistema automatiškai rūšiuoja lapus ir atmeta tuos, kurie naudoti jau nebetinkami.
Vis dėlto yra ir keletas nepatogumų. Pirmiausia “Toshibos” naujovė tinka ne visiems spausdintuvams, o tik kai kuriems modeliams. Be to, kol kas naujoji sistema leidžia spausdinti tik mėlynai, nors jos kūrėjai tikisi, kad netrukus pavyks sukurti analogišką sistemą, tekstą rašančią visomis spalvomis.
Beje, ši technologija netinkama siekiant sunaikinti slaptus dokumentus – esant reikalui, galima atgaminti spausdintuvo išblukintą tekstą. Užtat ji turėtų pasiteisinti siekiant gerokai sumažinti smulkiojo ir vidutinio verslo biurų sąnaudas ir prisidėti prie bendrų popieriaus taupymo programų.
Kokia bus šio naujojo spausdintuvo kaina, “Toshiba” kol kas neatskleidžia, bet spėjama, kad prietaiso, šių metų pabaigoje pasirodysiančio rinkoje, kaina bent iš pradžių bus gana didelė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...