2011 Birželio 22

Sostinės valdžioje – ir lenkai

veidas.lt

BFL

„Sostinės savivaldybės opozicijoje kilusi sumaištis labiausiai į naudą išėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA). Lenkai spėjo įšokti į koalicijos traukinį ir, regis, nesijaučia pavėlavę į sostinės valdžios postų dalybas“, – teigia „Vilniaus diena“.

„Meras pakirpo šantažuotojų sparnus“, – skelbia „Lietuvos rytas“. Dienraštis rašo, kad „Į Vilniaus šeimininko vaidmenį bandęs įsijausti „darbiečių” lyderis, Kėdainius valdantis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas nutupdytas ant žemės.“

„Nors pastarąją savaitę visos kalbos sukosi tik apie Artūrą Zuoką, Darbo partiją (DP) ir perversmą organizavusius Vilniaus konservatorius, pagrindinį vaidmenį valdžios dalybose suvaidino (LLRA)“, – rašo „Vilniaus diena“.

Dienraštis teigia, kad „Vilniaus lenkų politikai ir vėl apsukriai sugebėjo įsitrinti į valdančiąją daugumą. Tiesa, „zuokininkai“ kalba, kad lenkų apetitas kur kas mažesnis nei DP lyderio Viktoro Uspaskicho.“

„Lietuvos rytas“ priduria, kad „Ėmęs šantažuoti sostinės merą Artūrą Zuoką pasitraukimu iš sostinės valdančiosios koalicijos V. Uspaskichas sulaukė atsakomojo smūgio. Prie koalicijos „4+” vakar oficialiai prisijungė devyni Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai.

Taigi „darbiečių” balsai nebeteko lemiamos reikšmės. Negana to, jiems dar reikės kiek pasispausti ir atiduoti dalį postų naujiesiems partneriams.

Jei tai „darbiečiams” nepatinka, jie, pasak A. Zuoko, galės eiti „tvarkyti gatvių”.

Sostinės politikai neslėpė, kad V. Uspaskicho grasinimai trauktis – tik šantažas.

„Buvo aišku, kad net jei susitarsime dabar, vėliau jis vėl pradės mus šantažuoti. Taigi buvo nutarta nebekyboti ore ir pradėti derybas su lenkais.

Lenkai ir pirmiausia jų lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sutiko prisijungti labai greitai. Juk jie patys suprato, kad jiems geriau būti valdžioje, o ne likti opozicijoje”, – „Lietuvos rytui” pasakojo vienas A. Zuoko bendražygių.“

Patvirtindamas LLRA prisijungimą prie koalicijos frakcijos lyderis Jeroslavas Kaminskis „Vilniaus dienai“ sakė: „Mes einame į tą koaliciją, nes paralyžiuoti miesto valdžios darbą neleistina. Tikimės, kad bus daugiau politinio stabilumo, stengsimės išpildyti visus politinius pažadus savo rinkėjams. Norime, kad kuo mažiau būtų politinių rietenų“.

Dienraštis pabrėžia, kad „Nors politikas po mero rinkimų ne kartą tvirtino, kad niekada nepalaikys „rubikoninio“ miesto vadovo, poziciją staiga pakeitė ir pasirašė koalicinę sutartį.“

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...