2011 Sausio 25

Vilnius

Sostinės valdžia uždarys trejas kapines

veidas.lt

Vilniaus miesto savivaldybės ketinimai vienu metu uždaryti trejas sostinės kapines sukėlė vilniečių nepasitenkinimą. Tačiau valdininkai ramina, kad laidojimo vietų sostinėje nepritrūks, rašo “Vilniaus diena”.

Sudervės, Verkių ir Saltoniškių kapinėms savivaldybė ketina suteikti riboto laidojimo statusą. Tai reiškia, kad šiose amžinojo poilsio vietose nebebus formuojami nauji kapai. Dar kurį laiką mirusiuosius bus galima laidoti šeimos kapvietėse, jei jose yra vietos.

Tokį sprendimą turi patvirtinti miesto taryba.

“Šiose kapinėse kasdien vyksta mažiausiai po kelerias laidotuves. Paklausa išties didelė. Tačiau vietos baigėsi, o kapinės yra pačiame mieste, jų plėsti neišeina”, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas.

Maždaug po metų toks pats likimas ištiks ir dar kelias pagrindines vilniečių laidojimo vietas.

“Manau, kad Kairėnų kapines eksploatuojame paskutinius metus. Vietų jose sparčiai mažėja, todėl paskui ir dėl šių kapinių reikės analogiško sprendimo. Tokia pati situacija ir dėl Rokantiškių kapinių. Joms taip pat liko kokie metai”, – teigė A.Mikalauskas.

Savivaldybės pareigūnas ramino, kad laidojimo vietų sostinėje tikrai nepritrūks – dar mažiausiai penkerius metus bus galima palaikus laidoti Karveliškių kapinėse, be to, daug vietų yra prieš porą metų atidarytose Liepynės kapinėse. Šias kapines dar galima plėsti.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...