2011 Gegužės 09

Sostinės gatvėse užgrojo ir šiukšlių konteineriai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gatvės muzikos dienoje Vilniuje skambėjo ne tik muzikantų balsai ir instrumentai, bet ir šiukšlių konteinerių skleidžiamos melodijos. Pirmą kartą sostinėje buvo pristatyta unikali grojančių konteinerių platforma „Rūšiuok linksmai“, kurią sukūrė festivalių „Galapagai / Roko naktys 2011“ ir „Bliuzo naktys“ rengėjai.

Po Lietuvą keliaujantis projektas „Rūšiuok linksmai” skleidžia žinias apie linksmą ir paprastą šiukšlių rūšiavimą bei atkreipia visuomenės dėmesį į didėjančius atliekų kiekius šalies sąvartynuose. Pagrindinis projekto akcentas – trys spalvingi šiukšlių rūšiavimo konteineriai, kurie, įmetus šiukšlę, skleidžia įvairius muzikinius garsus: dėkoja, ošia gausiais plojimais, juokiasi ir griaudėja palaikymo šūksniais.

Anot projekto „Rūšiuok linksmai“ vadovo Algirdo Barniškio-Blėkos, šie konteineriai tokie, kokius turime greta savo namų, o jeigu ne, tuomet galime juos rasti atvirose miesto erdvėse. „Tačiau galbūt nepastebime, nekreipiame dėmesio, pamirštame ar tiesiog patingime pasivarginti ir atnešti į tuos konteinerius tai, kas jiems priklauso – išrūšiuotas atliekas – plastiką, stiklą ir popierių. Tikime, kad „Rūšiuok linksmai“ konteineriai šią tendenciją padės keisti“, – pažymėjo jis.

Pilies gatvės pradžioje pastatyti grojantys konteineriai tapo vienu pagrindinių traukos vietų praeiviams. Šalia konteinerių įsitaisė ir gausi festivalio Galapagai / Roko naktys 2011“ komanda.

"Veido" archyvas

„Jei žmonės žino, kuo skiriasi rokas nuo popso, tai turėtų žinoti ir kuo skiriasi plastikas nuo stiklo. Smagu, jog ekologine idėja papuoštas roko festivalio komandos prisistatymas Gatvės muzikos dienoje sulaukė didelio populiarumo. Žmonės ne tik klausėsi muzikos, bet ir sužinojo daugiau apie rūšiavimą“, – sakė A. Barniškis-Blėka.

Statistika rodo, jog kiekvienas vilnietis per metus „pagamina“ daugiau nei pusę tonos šiukšlių arba du kartus daugiau nei prieš 15 metų. Didžioji jų dalis nusėda sąvartynuose, perdirbimui tenka vos apie dešimtadalį visų atliekų kiekio. Komunalinių atliekų sraute būna iki 13 proc. plastikų, 3 proc. metalų, 20 proc. popieriaus ir kartono, iki 11 proc. stiklo. Tai medžiagos, kurios sąvartynuose yra šimtmečius.

Rūšiavimas sostinėje, kaip ir visoje šalyje, dar nėra populiarus įprotis, nors gali padėti ženkliai sumažinti ir atliekų tvarkymo sąnaudas, ir aplinkos taršą. Todėl turime kuo aktyviau šviesti visuomenę, ypač jaunus žmones, ir populiarinti šį ekologinį įprotį“, – pastebėjo Vilniaus miesto mero pavaduotojas Jonas Pinskus.

Šiuo metu Vilniuje stovi apie 800 konteinerių komplektų, rudenį miestas gaus dar 200 komplektų.

Projektas „Rūšiuok linksmai“ aplankė jau šešis miestus, grojančių konteinerių platforma dar bus pristatyta Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Utenoje, taip pat ji bus įrengta festivaliuose „Bliuzo naktys“ Varniuose ir „Galapagai /Roko naktys 2011“ Zarasuose.

Kauno senamiestis taip pat sugriaudėjo jaunatviška energija. Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje praūžė du nemokami koncertai. „Volfas Engelman“, susigrąžinęs istorinį bravoro pavadinimą, dovanojo Kauno gyventojams ir svečiams du senamiestį sudrebinusius koncertus.

"Veido" archyvas

Penktadienį Kauno senamiestyje surengtas violončelininkų iš Latvijos ir legendinės grupės „Antis“ roko koncertas, o šeštadienį Gatvės muzikos dieną Kaune uždarė Artūro Noviko grupė „Jazz Island“, džiazo orkestras „Kauno bigbendas“, hip hopo grupė „G&G sindikatas“ bei Marijonas Mikutavičius su grupe, atlikęs savo geriausias dainas. Bravoras „Volfas Engelman“ išjudino miestą ir atgaivino jaunatviška dvasia susirinkusias minias.

"Veido" archyvas
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...