2010 Rugpjūčio 19

Velomaratonas

Sostinėje varžysis 2000 dviratininkų

veidas.lt

Sostinės centre sekmadienį dėl premjero, susisiekimo bei energetikos ministrų ir Vilniaus mero taurių varžysis apie 2 tūkst. “Velomaratone” dalyvausiančių dviratininkų.

Tą pačią dieną į Vilniaus Vingio parką rinksis ir riedutininkų maratono “Riedėk.lt” dalyviai.

Pasak “Velomaratono” iniciatoriaus ir Nacionalinio automobilių klubo direktoriaus Benedikto Vanago, sostinėje surengti dviračių maratoną paskatino masinių renginių stygius.

“Mes Lietuvoje neturime tradicinių masinių renginių, kurie yra susiję su tokiomis vertybėmis kaip šeima, sveikas gyvenimo būdas, ekologija, eismo saugumas”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė B.Vanagas.

Jo teigimu, maratono, į kurį jau užsiregistravo apie 1,9 tūkst. gyventojų iš visos Lietuvos, dalyviai suskirstyti į tris grupes. Sekmadienio vidurdienį startuos vaikai, jų trasa drieksis Goštauto gatve. 13.30 val. maratoną pradės 24 kilometrus numinti turėsiantys mėgėjai, sudarantys didžiausią dalyvių dalį.

Tuo metu 15 val. startuosiančių sportininkų vyrų distancija sieks 80 kilometrų, profesionalių moterų – 40.

Dviračių trasa, kurios ilgis 8 kilometrai, drieksis Gedimino prospektu (nuo Seimo rūmų), T.Vrublevskio gatve, per Karaliaus Mindaugo tiltą, Žvejų, Upės ir Vytauto gatvėmis, per Žvėryno tiltą, A.Goštauto gatve iki Baltojo tilto ir atgal – A.Goštauto gatve ir Gedimino prospektu (iki Seimo rūmų).

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad renginio metu nuo 9 iki 17.30 val. bus ribojamas transporto eismas ir keisis viešojo transporto maršrutų trasos.

Pirmą kartą rengiamo dviračių maratono organizatoriai tikisi, kad jis taps kasmetiniu renginiu. Tokią pačią viltį dėl riedutininkų maratono puoselėja ir sekmadienį jį rengianti asociacija “Riedėk.lt”.

Pirmą kartą vysiančiame riedutininkų renginyje tikimasi sulaukti 50-100 dalyvių.

Riedutininkai varžysis šešiose grupėse – vaikams iki 10 metų teks įveikti 200 merų distanciją, 10-12 metų vaikams – 700 metrų, 12-14 metų – 1,4 kilometro.

Riedutininkai mėgėjai pagal savo galimybes galės pasirinkti – įveikti 1,4 ar 3,5 kilometrų ilgio distanciją. Tuo metu profesionalai riedės 30 kilometrų.

Asociacijos “Riedėk.lt” prezidento Evaldo Norvaišos teigimu, riedutininkų maratone ketinantiems dalyvauti nepilnamečiams privalomos apsaugos priemonės ir šalmai, kitiems dalyviams šios apsaugos priemonės rekomenduojamos.

Pasak Vilniaus miesto vicemero Gintauto Babravičiaus, be pirmą kartą sostinėje organizuojamų dviratininkų ir riedutininkų maratonų, Vilniuje kasmet vyksta ir kiti sporto renginiai – Tarptautinis Vilniaus maratonas, ištvermės maratonas “Vilnius challenge”, Neries bei Vilniaus regatos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...