2010 Liepos 07

Sostinėje – jaunųjų klasikos atlikėjų festivalis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Festivalio meno vadovas – pianistas Kasparas Uinskas

Stereotipus, jog klasikinės muzikos koncertai – tradicinė intelektualių senjorų susitikimų vieta, pasiryžo griauti “Naujoji muzikų karta”, vadovaujama pianisto Kasparo Uinsko. Pasikvietę jaunų talentų iš Europos, kurie per meistriškumo pamokas dėstys dar jaunesniems muzikantams, “naujakartiečiai” sieks dešimčiai dienų Vilnių paversti “kunkuliuojančiu katilu”.

Meistriškumo pamokas, vyksiančias Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, galės stebėti visi norintys. Tiesa, už simbolinį mokestį – 10 Lt dienai. Pasak K.Uinsko, besidomintiems muzika leisti dienas auditorijose verta, nes tai padeda naujai išgirsti atlikėjų pristatomus kūrinius. “Jei koncertus palygintume su filmu, tai vasaros muzikos akademija – tarsi filmavimo aikštelė. Joje pabuvoję kitaip nei iki tol pradeda vertinti koncertuose skambančią muziką”, – sako pašnekovas.

Meistriškumo pamokas ves festivalio svečiai – pianistai Ingolfas Wunderis (Austrija), Miroslavas Kultyševas (Rusija), Igoris Lovchinskis (JAV), smuikininkai Andrejus Baranovas (Šveicarija), Alexanderis Gilmanas (Vokietija), džiazo gerbėjų simpatijas pelnęs gitaristas Wimas den Herderis (Olandija) ir kiti jaunosios kartos muzikos virtuozai, jau užkariavę Londono, Paryžiaus, Maskvos ir Niujorko didžiąsias koncertų sales.

"Veido" archyvas

Gitaristas Wimas den Herderis koncertuose naudoja videosiužetus

Muzikos vasaros akademijoje meistriškumo semsis iš anksto užsiregistravę Lietuvos ir užsienio muzikos studentai. Jų yra 22, vienas į akademijos užsiėmimus atvyksta net iš JAV. “Kai nėra reikšmingo amžiaus skirtumo tarp studentų ir dėstytojų, atsiranda artimesnis ryšys ir nuoširdesnis bendravimas”, – tikisi festivalio meno vadovas K.Uinskas.

Koncertų maratonas

Na, o vakarais jaunąsias festivalio pažibas išvysime scenoje. Lietuvos publikai jos pristatys dešimtį vasariškų koncertų, per kuriuos skambės labai plačios amplitudės muzika – nuo Johano Sebastiano Bacho, Wolfgango Amadeaus Mozarto kūrinių iki George’o Gershwino kompozicijų. Net trys koncertai jubiliejiniais kompozitoriaus metais skiriami Frederico Chopino palikimui. Jo kūryba simboliškai atidarys ir uždarys festivalį.

Geriausiai Lietuvos publikai pažįstamas festivalio svečias – pianistas M.Kultyševas iš Rusijos, viešėjęs Lietuvoje jau tris kartus. Dvidešimt ketverių metų atlikėjas koncertui šįkart pasirinko F.Chopino kūrinius, kuriuos anksčiau jau skambino Paryžiaus, Amsterdamo, Vienos, Maskvos ir Londono koncertų salių publikai.

Dainininkui Bobby McFerrenui akompanavęs dvidešimt septynerių metų muzikantas iš Ukrainos Aleksandras Hrustevičius bajanu atlieka net smuiko bei orkestro partijas Antonio Vivaldi “Metų laikuose”. Festivalio klausytojai turės galimybę išgirsti net du unikalius instrumentus – vienu brangiausių pasaulyje laikomą Gvarnerio smuiką, kuriuo griežia A.Baranovas iš Šveicarijos, ir žymiojo G.B.Guadagnini Parma smuiką, kurį kaip Hamburge vykusio konkurso nugalėtojas gavo A.Gilmanas iš Vokietijos.

O jaunojo džiazo meistro W. den Herderio pasirodyme susitiks dvi šeimos kartos: gitaristui akompanuos jo tėvas pianistas. Muzikantui iš Olandijos žinomumą pelnė legendinio dvidešimtojo amžiaus džiazo pianisto Oskaro Petersono improvizacijų perdirbimai, kuriuos jis atlieka gitara.

Festivalio uždarymo koncerte gros Lietuvos publikai jau pažįstamas pianistas iš Vokietijos Ingolfas Wunderis. Šis atlikėjas unikalus tuo, kad fortepijonu pradėjo groti tik sulaukęs keturiolikos ir po metų jau debiutavo Vienos koncertų salėje kaip solistas.

Dešimt festivalio “Naujoji muzikų karta” koncertų

7 d. – pianistas Kasparas Uinskas, styginių kvartetas “Chordos”.

8 d. – pianistas Aleksejus Griniukas (JK).

9 d. – pianistas Igoris Lovčinskis (JAV).

10 d. – bajanistas Aleksandras Hrustevičius (Ukraina).

11 d. – smuikininkas Dima Tkačenka (JK), pianistas. Aidas Puodžiukas.

12 d. – pianistas Miroslavas Kultyševas (Rusija).

13 d. – smuikininkas Alexanderis Gilmanas (Vokietija), pianistas Igoris Lovčinskis (JAV).

14 d. – smuikininkas Andrejus Baranovas (Šveicarija), pianistas Jevgenijus Izotovas (Rusija).

15 d. – gitaristas Wimas den Herderis (Nyderlandai).

16 d. – pianistas Ingolfas Wunderis (Vokietija), styginių kvartetas “Chordos”.

Koncertai vyks Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Pradžia 20 val.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...