2011 Sausio 31

Rusija

Sočio olimpiados saugumui – 2 mlrd. dolerių

veidas.lt

Rusija planuoja išleisti beveik 2 mlrd. JAV dolerių 2014 metais Sočyje, esančiame netoli neramaus Šiaurės Kaukazo regiono, vyksiančios olimpiados ir parolimpinių žaidinių saugumui užtikrinti, sakoma pirmadienį paskelbtame pranešime.

Abi olimpiados, kurias Kremlius laiko itin svarbiomis formuojant Rusijos įvaizdį, vyks Juodosios jūros kurorte Sočyje, esančiame netoli Šiaurės Kaukazo, kuriame Maskva kovoja su islamistais sukilėliais.

Praeitą savaitę 35 žmonių gyvybes nusinešęs mirtininko sprogdintojo išpuolis pagrindiniame Maskvos oro uoste vėl pakurstė nerimą dėl šalies galimybių užtikrinti saugumą per masinius renginius, ypač per žiemos olimpiadą, į kurią atvyks tūkstančiai užsieniečių.

Verslo dienraštis “Vedomosti”, remdamasis vienu saugumo šaltiniu, nurodė, kad Maskva planuoja išleisti 57,8 mlrd. rublių (4,92 mlrd. litų) vieno iš svarbiausių sporto pasaulio reginių saugumui užtikrinti. Nurodoma, jog dalis šių lėšų buvo skirtos jau praeitais metais.

Tačiau kol kas mažai žinoma, kaip konkrečiai planuojama panaudoti šiuos pinigus – kaip rašo “Vedomosti”, už šią programą atsakinga Rusijos VRM ir kitos institucijos pasiruošimus olimpiadai komentuoti atsisakė.

Vankuverio žiemos olimpiados saugumui buvo išleista 900 mln. JAV dolerių, o beveik 1,5 mlrd. dolerių kainavusios 2004 metų Atėnų vasaros olimpinė žaidynės buvo vienos iš brangiausių per olimpiadų istoriją, “Vedomosti” citavo Rusijos inovacijų, infrastruktūros ir investicijų instituto direktorę Mariną Udačiną.

Skurdžiame Šiaurės Kaukaze prieš centrinę Kremliaus valdžią kovojantys islamistai sukilėliai per porą pastarųjų dešimtmečių įvykdė daug išpuolių Rusijoje, per kuriuos žuvo šimtai žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...