2012 Vasario 21

“Snoro” istorija : atskleistos ne tik valstybės paslaptys, bet ir keistenybės

veidas.lt


Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis per vieną savo kadenciją atleido jau antrą Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą: prieš beveik porą metų teko pasitraukti Romualdai Boreikai, dabar nulėkė Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado galvos.
Oficialiai niekas nepatvirtina, bet ir neneigia, kad šįsyk įtarimas ant FNTT vadovų krito aiškinantis, kas nutekino informaciją apie planus nacionalizuoti „Snorą“, o tai galėjo sukelti bankų griūtį. Įtariama, kad FNTT vadovai nesugebėjo nuslėpti svarbios valstybei paslapties. Tačiau Valstybės saugumo departamentas, Vidaus reikalų ministerija nesugebėjo nenutekinti informacijos apie tikrinimus melo detektoriumi ir to rezultatus. Dar labiau stebina, kad po tokio rimto valstybėje incidento iki šiol net nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Juk melo detektorius negali būti pagrindinis žmogaus kaltės ar nekaltumo įrodymas.
Apgailėtinai atrodė ir skandalo herojai. V.Gailius, kaip ir daugelis atleidžiamų vadovų, tradiciškai prabilo, kad tai susidorojimas už jo principingą veiklą, o dar ir už vidaus reikalų ministro bendrapartiečių liberalcentristų galimai nusikalstamos veiklos tyrimą. R.Palaitis „sublizgėjo“ logika: pareiškė negalįs laikinai skirti vadovauti FNTT ko nors iš pačios tarnybos, nes čia viskas taip puikiai sustyguota, kad tai gali pakenkti tolesnei sėkmingai tarnybos veiklai.
Dar keistesni yra aukščiausių pareigūnų viražai: premjeras nesutinka su savo vadovaujamo ministrų kabineto ministro sprendimu, o prezidentė, atvirkščiai, ministrą palaiko. Taigi, “Snoro” istorija atskleidė ne tik valstybės paslapčių, bet ir keistenybių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. valerija valerija rašo:

    Cirkas ir tiek, mums kvailinti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...