2011 Sausio 27

Pramogos

Sniegomobiliai Lietuvoje neprigijo

veidas.lt

Užsienyje populiari žiemos pramogų technika – sniego rogės, sniego motociklai – Lietuvoje savo nišos niekaip neranda. Ši technika – brangi, todėl pas mus labai mažai jos pirkėjų, o investuoti į ją net ir pasiturinčius žmones neskatina neprognozuojami žiemos orai.

Daugelyje užsienio šalių sniegomobiliai naudojami geležinkelių, dujų ir naftos trasų priežiūrai, miškų priežiūrai, gaisrų gesinimui, gelbėjimo operacijoms, kariniams tikslams, pasienio apsaugai. Tačiau Lietuvoje ši technika vis dar suprantama tik kaip pramoginė.

Įranga pramogoms prekiaujančios įmonės “Bivakas” vadovas Audrius Ščeponavičius teigia, kad sniego motociklų rinka per pastaruosius 10 metų smarkiai susitraukė. Didžiausias šios technikos pardavimo pikas buvo pasiektas 1996–1997 m. – tada per metus buvo parduodama daugiau nei 20 sniegomobilių. “Dabar dažniausiai perkama naudota technika – iš JAV parsisiųsti ne naują sniego motociklą atsieina apie 10–15 tūkst. Lt, o nauja galinga žiemos technika kainuoja iki 40–50 tūkst. Lt”, – informuoja žinovas.

Pasak įmonės “Polaris” direktoriaus Kęsto Grigaliūno, populiarėja visureigiai motociklai, kurių ratus galima keisti vikšrais: “Tai nėra pigus priedas, bet Lietuvoje tikrai pravartus, nes gerokai padidina pravažumą”. K.Grigaliūnas viliasi, esą jei žiemos Lietuvoje ir toliau bus tokios sniegingos ir gilios, sniego rogių ir sniego motociklų ateityje turėtų būti nuperkama daugiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...