2010 Gruodžio 31

Gamta

Sniegas užvertė Lietuvą

veidas.lt

Dėl gausaus sniego ugniagesiai gelbėtojai turi darbo visoje Lietuvoje tempdami nuslydusius nuo kelio ar įklimpusius pusnyse automobilius, teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas.

Praėjusią parą jiems teko vykti į 16 iškvietimų padėti nuo gamtos stichijos nukentėjusiems žmonėms.

“Kiek teko susidurti, praktiškai visoje Lietuvoje. Galbūt daugiau sniego iškrito vakar Suvalkijoje, Marijampolės apskrityje, bet pajūryje, Žemaitijoje yra iš anksčiau nemažas sniego sluoksnis, o ten dar vakar susidarė pavojingas plikledis”, – penktadienį BNS sakė PAGD atstovas Donatas Gurevičius.

Ketvirtadienį ugniagesiams gelbėtojams teko iš pusnių traukti užklimpusius greitosios medicinos pagalbos automobilius Šilutėje, Alytaus, Ignalinos, Varėnos ir Kauno rajonų kaimo vietovėse, vilkikus, sunkvežimius – Utenos ir Šakių rajonuose, kurie užtverdavo kelią.

Ugniagesiams taip pat teko traukti iš griovių ar nutempti užtvėrusias kelius transporto priemones su gyvuliais. Pavyzdžiui Jurbarko rajone į griovį nuslydo vilkikas su priekaba, kurioje vežtos gyvos kiaulės, Alytaus rajone ištrauktas nuslydęs į šalikelę automobilis, vežęs gyvulius.

Ketvirtadienį ugniagesiams gelbėtojams taip teko valyti sniegą nuo Telšiuose esančiose senelių prieglaudos stogo, mat buvo kilęs pavojus statinio konstrukcijoms.

“Ugniagesiai reaguoja į tuos pagalbos prašymus, kai reikia skubios ir operatyvios pagalbos į bėdą pakliuvusiems žmonėms. Iš tikrųjų tarnyba nevyksta į tokius atsitikimus, kai tiesiog automobilis nuslydo ir reikia tik jį ištraukti, nėra sužeistųjų (…) bet mes vykstame į tokius atsitikimus, kai, pavyzdžiui, užtveriama kelio dalis ar užstringa autobusas ir jame esantys žmonės negali išvažiuoti”, – kalbėjo D.Gurevičius.

Anot jo, žiemiškos sąlygos daro įtakos ir pačių ugniagesių darbui bei jo spartumui.

“Tie patys gelbėtojai vykdami per užpustytus, vietinės reikšmės kelius, patys užstringa. Kitas dalykas, kad dėl žiemos sudėtingos gesinimo sąlygos, nes kaimiškose vietovėse vandens šaltiniai paprastai būna užšalę”, – pasakojo pašnekovas.

PAGD atstovas tvirtino, kad Naujųjų metų metų naktį budės sustiprintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Anot jo, gyventojai turėtų vengti tolimesnių kelionių.

“Kiek pranešė kelininkai ir meteorologai, darbo yra daug ir, matyt, to darbo padaugės ir po sausio 1-osios nakties, nes būtent antrojoje nakties pusėje vėl kris sniegas ir jo bus pakankamai daug”, – sakė pašnekovas.

Jis taip pat įspėjo dėl galimos lijundros. PAGD atstovas ragino gyventojus saugotis ant stogų esančio sniego bei varveklių, nuvalyti nuo jų stogus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...