2010 Rugpjūčio 31

10 steigimo žingsnių

ŠMM siūlo kurti privačius vaikų darželius

veidas.lt

Turinčius idėją kurti vaikų darželį, Švietimo ir mokslo ministerija kviečia užeiti į savo internetinę svetainę ir sužinoti, kaip ją galima įgyvendinti, – per 10 darželio steigimo žingsnių. Iškilus klausimų, galima skambinti ir nurodytu konsultacinės linijos telefonu (8 5) 219 1257,

Besidomintiems privačių darželių steigimu parengtos trumpos rekomendacijos, pristatančios žingsnius, kuriuos reikia atlikti naujo darželio kūrėjui.

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo supaprastintos higienos normos. Dabar darželiai gali pasiūlyti lankstesnes ikimokyklinio ugdymo formas, kurios dirbantiems tėvams suteiks daugiau galimybių planuoti savo šeimos laiką. Tai pat tariamasi su Aplinkos ministerija, kaip supaprastinti patalpų paskirties keitimą, kad darželiai galėtų kurtis kad ir gyvenamuosiuose namuose ar nenaudojamose biurų patalpose, kaip daroma Švedijoje.

Vaikų darželių plėtrą paskatins ir nuo 2011 m. įvedamas ikimokyklinio krepšelio principas. Metinis 2555 litų dydžio krepšelis bus skiriamas 4 ugdymo valandoms per dieną, arba 20 valandų per savaitę. Valstybės finansavimu galės naudotis ir tėvai, norintys vesti vaikus į privatų darželį. Mėnesio kaina čia siekia 700-1500 litų, o savivaldybei priklausanti įstaiga kainuoja 100-250 litų per mėnesį. Darželio kainas nustato steigėjas.

Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose ypač trūksta vietų vaikams nuo gimimo iki 3 metų. Tėvai dažnai ieško tinkamos ugdymo įstaigos vaikams nuo pat gimimo ar 1–2 metų mažyliams. Pasigendama mažų, namų aplinką primenančių ir įvairias ugdymo programas ir metodus taikančių įstaigų.

2009 m. pabaigoje darželius lankė 93,7 tūkst., arba 55 proc. vaikų nuo 1 iki 6 metų. Ypač nedaug vaikų darželius lanko kaime – šiek tiek daugiau nei 20 proc., miestuose situacija geresnė – į darželius eina daugiau nei 75 proc. vaikų. Apie 20 tūkst. prašymų norinčių vesti vaiką į darželius nėra patenkinta.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...