2010 Rugsėjo 01

Stichija

Škvalo padariniai miškuose bus šalinami sparčiau

veidas.lt

Sprendžiant škvalo padarinių miškuose problemas, skubos tvarka supaprastinti administraciniai reikalavimai, stiprinamos policijos bei Aplinkos ministerijos regioninių tarnybų pajėgos, raginama įrengti įspėjamuosius ženklus vėtros nuniokotuose miškuose.

Šiuo metu škvalo padarinių likvidavimą privačiuose miškuose apsunkina galiojančios griežtos administracinės procedūros bei reikalavimai. Medieną būtina sutvarkyti kaip įmanoma greičiau, nes nesutvarkytų vėjavartų ir vėjalaužų medienos kokybė sparčiai blogėja ir vertė krinta, be to, kyla rizika nesutvarkytuose miškuose išplisti miško kenkėjams.

Skubos tvarka Vyriausybės posėdyje buvo priimtas Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų pakeitimas, kuriuo supaprastintos administracinės procedūros, taikomos norint vykdyti su škvalo pažeistų miškų sutvarkymu susijusius sanitarinius miško kirtimus. Pakeitimu nustatyta, jog vietoje privalomų leidimų kirsti mišką stichinių nelaimių miškuose atvejais pakaks išankstinio pranešimo apie ketinimą kirsti mišką, o kirsti sausuolius, vėjavartas ar vėjalaužas bus galima be leidimo ar pranešimo.

Susitikime sutarta, jog Susisiekimo ministerija išimties tvarka leis sandėliuoti medieną nukentėjusių savivaldybių pakelėse – audros padarinių likvidavimo vietose laikinai bus panaikintas draudimas medieną sandėliuoti pakelėse, šalia kelio juostos, tačiau ne grioviuose ir ne greta magistralinių kelių. Planuojama, kad toks leidimas galios iki kitų metų balandžio 1 dienos.

Siekiant užkirsti kelią medienos grobstymams ir vagystėms, nuo škvalo nukentėjusių savivaldybių – Alytaus, Kaišiadorių, Kauno, Prienų, Švenčionių, Trakų ir Varėnos – teritorijoje jau sustiprintos policijos pareigūnų bei Aplinkos ministerijos regioninių tarnybų pajėgos, tikrinant medienos įsigijimo bei transportavimo teisėtumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...