2010 Rugpjūčio 12

Šiaulių savivaldybė:

Skundžia teismui Valstybės kontrolės išvadas

veidas.lt

Šiaulių savivaldybė apskundė teismui jai nepalankias Valstybės kontrolės (VK) išvadas.

VK teigia turėjusi savivaldybei pastabų dėl 3,7 mln. litų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo ir Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

Daugiausiai priekaištų auditoriai išsakė dėl mokinio krepšeliui skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo. Savivaldybė VK sprendimu yra įpareigota pašalinti teisės aktų pažeidimus, nubausti juos padariusius asmenis ir į valstybės biudžetą grąžinti netinkamai panaudotus daugiau nei 2,3 mln. litų.

Tačiau savivaldybė nesutinka su Valstybės kontrolės išvadomis ir apskundė jas teismui. Nesutinkama, kad netinkamai panaudoti 1,7 mln. litų, skelbiama savivaldybės tinklapyje.

Anot Genadijaus Mikšio, abiejų institucijų juristai skirtingai aiškina kai kurias įstatymines sąvokas, todėl reikia, kad galutinę išvadą pateiktų teismas.

Anot jo, VK į kai kuriuos punktus “žiūri labai formaliai”.

Pasak mero, visi pinigai panaudoti miesto reikmėms.

Tačiau jis vis dėlto patikino, kad, atsižvelgiant į kai kurias VK išvadas, bus atliekami tarnybiniai patikrinimai ir aiškinamasi dėl padarytų klaidų.

Anot VK, daugiau nei 1,7 mln. litų mokinio krepšelio lėšų Šiaulių miesto ugdymo įstaigos neteisėtai panaudojo mokyklų ūkinėms išlaidoms apmokėti.

Taip pat nustatyta, kad rekonstruodama S.Šalkauskio ir S.Daukanto vidurines mokyklas, savivaldybė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. Suskaidžiusi rekonstrukcijos projektus ir taip išvengusi būtinybės skelbti atvirą viešąjį konkursą, savivaldybė įprastos komercinės praktikos ir apklausos būdais įsigijo statybos darbų už daugiau nei 700 tūkst. litų. Viešųjų pirkimų įstatymas draudžia skaidyti pirkimus, jei taip siekiama išvengti skaidresnio pirkimo būdo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...