2011 Birželio 11

Skirs kompensacijas naudojantiems savo mašinas darbui

veidas.lt

BFL

Siūloma kontrolės įstaigų tarnautojams, naudojantiems savo automobilius tarybos reikmėms, mokėti kompensacijas.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vyriausybei teikiamą projektą, tarnautojams, dirbantiems įstaigose, vykdančiose nelegalaus darbo reiškinių, teisingo mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo, darbo įstatymų laikymosi kontrolės funkcijas, siūloma mokėti iki 0,3 Statistikos departamento paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją. Šiuo metu tai sudarytų daugiau kaip 600 litų.

“Operatyviai reaguoti į pranešimus apie nelegalų darbą, kitus pažeidimus tapo itin sudėtinga, nes nėra galimybės operatyviai išsiųsti inspektorių į pažeidimų vietas, kai tarnybinis transportas yra išvykęs kitur”, – teigia ministerija.

Konkretų pareigūnų sąrašą tvirtintų įstaigų vadovai, atsižvelgdami į vykdomas funkcijas ir aptarnaujamas teritorijas.

“Projektas susijęs su tuo, jog Valstybinė darbo inspekcija pastaruoju metu susiduria su sunkumais, kai jos darbuotojai negali operatyviai reaguoti į pranešimus dėl neblaivaus ar apsvaigusio nuo narkotinių ar toksinių medžiagų darbuotojo buvimo darbo vietoje, vykti į įmones tirti avarijas ar nelaimingus atsitikimus ir pan., kadangi trūksta tarnybinio transporto. Taip pat pažymėtina, kad padažnėjo kontrabandos sulaikymo atvejai pasienyje su Rusija ir Baltarusija. Akivaizdu, kad tinkamam valstybės kontrolės įstaigų vykdomų funkcijų užtikrinimui būtinas ir adekvatus transporto kiekis, kurio poreikis didėja”, – aiškinama nutarimo projektą lydinčiame dokumente.

Priėmus projektą, kontrolės įstaigoms papildomų lėšų iš biudžeto esą neprireiks, nes bus naudojamos sutaupytos lėšos (nurašius seną, neekonomišką tarnybinį transportą, atsisakius jo aptarnaujančio personalo, papildomų saugomų aikštelių).

Siūlymas mokėti ne fiksuoto dydžio kompensacijas, bet kompensacijas už faktiškai turėtas išlaidas, naudojant automobilį tarnybos reikmėms, esą sukeltų problemų.

“Surinkus atitinkamą skaičių čekių teisės aktu nustatytai sumai, valstybės tarnautojas nebegalėtų atlikti jam pavestų funkcijų. Taip pat būtų problemiška nustatyti, ar visos išlaidos buvo susiję su tarnybinių pareigų vykdymu. Be to, siūlomas fiksuotos kompensacijos maksimalus dydis (apie 600 litų), palyginus su poreikiu, nėra didelis. Atsižvelgiant, į tai manome, jog projekto siūlymas nustatyti fiksuoto dydžio kompensaciją, siekiant užtikrinti tinkamą ir operatyvų reagavimą į pranešimus dėl galimai vykdomų nelegalių veikų, mokesčių mokėjimo ir pan., yra racionalus ir pagrįstas”, – teigiama nutarimą aiškinančiame rašte.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...