2014 Kovo 14

Šiuolaikinio meno kūriniai – prekė, kurios negalima sunaudoti

veidas.lt


Šiuolaikinis menas, skirtingai nei XIX a, kai buvo iliustruojami tik svarbiausi to meto įvykiai – karališkasis bei religinis gyvenimas, apima pačias įvairiausias temas, nėra įspaustas į jokius rėmus, nedulka muziejuose ir gali būti perduodamas iš kartos į kartą.

O dabartiniai menininkai, kitaip nei ankstesniųjų laikotarpių genijai, ieškomi ir atrandami ne po mirties, bet čia ir dabar. Apie tai ir apie šiuolaikinio meno entuziastų susitikimų svarbą paskaitų cikle „Art Mantica“ kalbėjo Vienos meno mugės vadovė, žinoma fotomenininkė ir kuratorė Vita Zaman.

„Šiuolaikinis menas yra nesibaigianti sritis, kurioje galima nuolat tobulėti, atrasti ir suprasti kažką naujo, o pažinti šiuolaikinį menininką – tai tarsi imtis spręsti mįslę ar kryžiažodį – sudėtinga, tačiau įdomu, – sako V. Zaman. – Meno kūriniai yra nesuvartojama, ilgaamžė prekė, kurios dairosi viso pasaulio kolekcionieriai. Deja, Rytų Europos meno rinka yra labai nedidelė – sudarytų tik vieną ketvirtadalį Vokietijos rinkos, tad perspektyvūs menininkai turėtų taikytis ir į kitų šalių kolekcionierius, dalyvauti įvairiose parodose, susibūrimuose.“ Nuo 2011 m. Vienos meno mugei „VIENNAFAIR The New Contemporary“ vadovaujanti V. Zaman mano, jog su šiuolaikiniu menu geriausiai galima susipažinti gyvuose susitikimuose, kurių išsivysčiusiai, į elektroninę erdvę besikeliančiai visuomenei labiausiai ir trūksta.

Pasak vienos iš projekto „Art Mantica“ iniciatorių Justinos Stašelytės, Vita Zaman savo paskaitos metu pasakė mintį, apibendrinančią visą meno ir edukacijos centro „Rupert“ rengiamų paskaitų ciklo esmę: „Nebijokite klausti kvailų klausimų, nes šiuolaikinio meno kontekste tokių nėra“. J. Stašelytė atkreipia dėmesį, jog dalyvauti susitikimuose kviečiami visi, besidomintys šiuolaikiniu menu, kolekcionavimu ir jo  užkulisiais.

Meno atstovų ir entuziastų paskaitų ciklo „Art Mantica“ temos apima pasaulines šiuolaikinio meno tendencijas, raidą, kuratorines strategijas bei tokius renginius, kaip meno mugės, bienalės, meno kolekcionavimas. Susitikimai, kurių tikslas burti meno gerbėjų bendruomenę, edukuoti bei pristatyti meno pasaulio naujoves ir tendencijas, tęsis iki gegužės pabaigos.

Artimiausi „Art Mantica“ susitikimai vyks balandžio 12, gegužės 10 ir gegužės 24 dienomis. Daugiau informacijos bei registracija į renginius: www.rupert.lt/artmantica/.

Tarpdisciplininis meno edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“, įsikūręs vaizdingoje sostinės vietoje, ant Neries kranto, Valakampiuose (Meškeriotojų g. 33). Išskirtinės architektūros Audriaus Ambraso suprojektuotame pastate veikia parodų ir projekcijų erdvė, nuolat vyksta paskaitos, reziduoja Lietuvos ir užsienio menininkai, kuratoriai bei kultūros vadybininkai. Meno erdvė duris atvėrė 2013 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...