2010 Rugpjūčio 26

Seimo teisininkai

Siūlymas pašalinti M. Adomėną gali prieštarauti Konstitucijai

veidas.lt

“Tvarkiečio” Andriaus Mazuronio pateiktas Seimo nutarimo projektas dėl konservatoriaus Manto Adomėno įgaliojimų nutraukimo gali prieštarauti Konstitucijai, nes nėra atliktas tyrimas, ar išties Seimo narys ėjo su parlamentaro mandatu nesuderinamas pareigas, sako Seimo teisininkai.

Seimo Teisės departamento išvadoje rašoma, kad teikiamo projekto nuostata, kurioje siūloma konstatuoti juridinį faktą dėl M.Adomėno Seimo nario pareigų nesuderinamumo su darbu Demokratinės politikos institute (DPI) nėra pagrįsta, nes Seime neatliktas tyrimas, kuris leistų tokį faktą konstatuoti, kaip numato Seimo statutas.

Pasak Seimo teisininkų, toks konstatavimas galimas atlikus faktinių aplinkybių tyrimą, kai Seimui parengiama ir pateikiama atitinkama išvada. Į ją atsižvelgęs, jeigu darbo pareigų nesuderinamumo faktas pasitvirtintų, Seimas galėtų priimti nutarimą dėl Seimo nario pareigų nesuderinamumo ir Seimo nario įgaliojimų nutrūkimo.

“Kitaip teikiamo Seimo nutarimo, sukeliančio teisines pasekmes Seimo nario įgaliojimams, priėmimas gali neatitikti Konstitucijos”, – rašoma Teisės departamento išvadoje.

Opozicinės partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovas Andrius Mazuronis Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūlo nutraukti konservatoriaus M.Adomėno įgaliojimus, įregistravo praėjusią savaitę.

A.Mazuronis sako esąs įsitikinęs, kad pagrindo priimti M.Adomėną iš Seimo pašalinantį nutarimą pakanka, nes pastarasis, tapęs Seimo nariu, neatsisakė viešosios įstaigos DPI prezidento pareigų, o tai pagal Konstituciją nesuderinama su Seimo nario veikla.

Pats M.Adomėnas tuomet sakė tokios iniciatyvos nesureikšminantis ir esąs tikras, kad ji žlugs. Jis neneigė, kad DPI valdyboje veikė ir po išrinkimo į Seimą, tačiau šias pareigas aiškino laikantis visuomeninėmis. Jau eidamas Seimo nario pareigas DPI prezidentu jis sakė buvęs porą mėnesių, o valdyboje veikęs iki 2010 metų balandžio.

M.Adomėnas, kaip teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktose išvadose, iki šių metų balandžio 30 dienos ėjo DPI valdybos nario pareigas. Seimo narys anksčiau yra sakęs, kad neva sustabdė savo įgaliojimus tapęs parlamentaru, o balandį DPI apskritai panaikino prezidento instituciją.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ar organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

Pernai DPI laimėjo ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą. ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų. DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis.

Konkurso rezultatais buvo susidomėjusi STT, tačiau ikiteisminio tyrimo ši tarnyba nusprendė nepradėti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...