2011 Gegužės 24

Siūloma vaikams suteikti rinkimų teisę

veidas.lt

BFL

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas teigia palaikantis Baltijos Asamblėjos diskusijoje išsakytą iniciatyvą suteikti vaikams rinkimų teisę, kuri būtų įgyvendinta per tėvus.

“Šiandien visoms trims Baltijos šalims yra aktualios demografinės problemos: visuomenė sensta, sumažėjo gimstamumas, jaunimas mažai motyvuotas mokytis ir dirbti savo valstybėje, daugelis emigruoja. Vien tik motinystės pašalpos arba pensinio amžiaus didinimas nesprendžia ilgalaikių demografijos tendencijų. Todėl kartu būtini ir nauji sprendimai: galimybių derinti motinystės (tėvystės) atostogas ir darbą, karjerą išplėtimas, ikimokyklinio ugdymo įstaigų skaičiaus didinimas ir vaikų ugdymo kokybės gerinimas, emigracijos stabdymo priemonių įgyvendinimas”, – sakė Seimo narys A. Melianas.

Baltijos Asamblėjos Socialinių reikalų komiteto posėdis-diskusija “Demografija – socialinės apsaugos esmė, ekonominė gerovė ir regiono tvarumas” praėjusią savaitę vyko Latvijoje, Rygoje.

A. Melianas, vadovavęs Lietuvos delegacijai, informavo, kad diskusijos nariai pasisakė už tai, kad būtų rastas mechanizmas, pagal kurį turtingesnė valstybė kitai valstybei už prarastą darbo jėgą turėtų kompensuoti. Be to, kaip valstybės gerovės kūrimo priemonė išsakyta iniciatyva suteikti balsavimo teisę vaikams.

“Ypač palaikau rinkimų teisės suteikimo vaikams, įgyvendinant ją per tėvus ir globėjus, iniciatyvą. Tai paskatintų tėvus atsakingiau rinkti valdžią ir daryti įtaką spendimams, nuo kurių priklauso vaikų ateitis”, – teigė A. Melianas.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo organizacija, kuri sprendžia visoms trims valstybėms svarbius politinius, ekonominius, socialinius klausimus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. reikėtų priminti, reikėtų priminti, rašo:

    yra iškilusi reali grėsmė, jog po šios Seimo kadencijos liberalams nebepavyks peržengti, mona nuomone, antikonstitucinės proporcinės rinkimų sistemos keliamo 5 procentų barjero, todėl per kadneciją “greituoju būdu” pagausinus liberalias šeimas yra reali galimybė sulaukti gausių liberalų šeimų vaikų balsų ir vėl sėdėti Seime. Tik vienas klausimas, o kaip su Konstitucijos 34 straipsnio nuostata, kad “Piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, turi rinkimų teisę”? Ar tai irgi neprieštarauja Konstitucijai, kaip ir iki Konstitucijos įsigaliojimo 1992-10-25 priimtas Seimo rinkimų įstatymas, įtvirtinęs Konstitucijoje nenumatytą proporcinę rinkimų sistemą?:))__Vingių Jonas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...