2011 Birželio 13

Siūloma už valstybės išperkamą žemę atlyginti pinigais

veidas.lt

BFL

Siūloma nustatyti, kad už valstybės išperkamą žemę būtų atlyginama pinigais, o ne, pavyzdžiui, lygiaverčiu miško sklypu. Apie tai diskutuojama Vyriausybėje.

Atlyginant už žemę lygiaverčiu miško sklypu gyventojams tektų susidurti su daugybe procedūrų, kol jie įgytų teisę į laisvus miško sklypus.

Be to, likę valstybiniai miškai yra išsidėstę atskirais mažais sklypais, tad norintiems gauti atlygį mišku atitektų keliolika miško sklypų skirtingose vietose, teigiama Vyriausybės pranešime.

Įstatymo projektu siūloma piliečiams už valstybės išperkamą žemę, iki 1995 metų birželio buvusią miestams nustatyta tvarka priskirtose teritorijose, atlyginti pinigais, kurie bus sukaupti parduodant valstybinę žemę ir nuosavybės teisių atkūrimui rezervuotus miškus, išskyrus tuos, kurie ribojasi su valstybinės reikšmės miškais.

Laisvos žemės fonde šiuo metu yra apie 134,5 tūkst. hektaro valstybinių miškų, kurie yra rezervuoti nuosavybės teisių atkūrimui, tačiau nėra pretendentų, pageidaujančių į šiuos miškus atkurti nuosavybės teises.

Todėl, Vyriausybės narių nuomone, tokie miškai galėtų būti parduodami aukcionuose, o sukaupta pinigų suma – panaudota atlyginimui piliečiams už valstybės išperkamą žemę, iki 1995 metų birželio buvusią miestams nustatyta tvarka priskirtose teritorijose. Įstatymo projekte numatytas atlyginimo pinigais būdas bus papildomas kompensavimo būdas.

Pagal Vyriausybės pranešimą, priėmus įstatymo projektą, bus realizuota piliečių teisė į nuosavybės teisių atkūrimą, mažės valstybės duoti įsipareigojimai piliečiams, taip pat bus sutaupytos valstybės biudžeto lėšos – iki 65 mln. litų, reikalingos miškų, skirtų atlyginti už valstybės išperkamą žemę miestuose, projektavimo, matavimo išlaidoms padengti.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...