2011 Gegužės 27

Siūloma nurodyti ir alkoholinių gėrimų kaloringumą

veidas.lt

BFL

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas įregistravo įstatymo pataisą, kuria siekiama Alkoholio kontrolės įstatyme reglamentuoti ant alkoholinių gėrimų etikečių ir pakuočių įspėjamąjį tekstą arba ženklus apie šių gėrimų žalingą poveikį sveikatai bei įpareigoti nurodyti alkoholinių gėrimų kaloringumą.

Alkoholio vartojimas yra viena iš ankstyvos mirties priežasčių, aktuali problema tarp jaunimo, taip pat yra dažna priežastis nelaimingų atsitikimų keliuose, todėl, siekiant išvengti minėtų padarinių, siūloma įpareigoti alkoholinių gėrimų gamintojus rašyti įspėjamuosius tekstus ar ženklus apie žalingą alkoholio poveikį sveikatai ar kitus galimai neigiamus padarinius.

“Priprasti prie alkoholio galima vartojant ir alų ar sidrą, todėl rašyti įspėjamąjį tekstą reikia ant visų alkoholinių gėrimų. Galimi, mano manymu, ir ženklai, pavyzdžiui, simbolizuojantys, kad nėščiosioms vartoti alkoholį yra pavojinga, arba nurodantys, kad sėsti prie vairo neblaiviam yra draudžiama. Kaloringumo nurodymas ant alkoholinių gėrimų taip pat yra aktuali informacija vartotojams, todėl siekiant didinti alkoholio prevenciją būtų tikrai tikslinga reglamentuoti tokį etikečių žymėjimą”, – sakė Seimo narys V. Valkiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...