2011 Gegužės 31

Siūloma mažinti akcizo tarifą alkoholiui

veidas.lt

BFL

Parlamentarų grupė siūlo sumažinti akcizų tarifą alkoholiui.

Akcizų įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys Mantas Varaška siūlo etilo alkoholiui taikyti 3200 litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą akcizo tarifą.

Tikimasi, kad sumažinus akcizą alkoholiui sumažės nelegali alkoholio apyvarta, sumažės falsifikuotų alkoholinių gėrimų pardavimas bei apsinuodijusiųjų alkoholiu skaičius.

“Nelegalaus alkoholio vartojimo išplitimas turi ypač skausmingas pasekmes visuomenei, kadangi, remiantis Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Teisingumo ministerijos duomenimis, apie 30 proc. padaugėjo mirčių, susijusių su alkoholio surogatų vartojimu”,- sako M. Varaška.

Jo teigimu, nelegalios alkoholio rinkos didėjimas skaudžiai atsiliepė ir legaliai alkoholio pramonei tiek socialine, tiek ir finansine prasmėmis. Pasak parlamentaro, per trejus metus iš stipraus alkoholio pramonės buvo atleista apie 30 proc. darbuotojų, trys iš keturių didžiųjų gamintojų dirba tik keturias dienas per savaitę, dėl to didinama socialinė įtampa bei mažėja darbdavių ir darbuotojų sumokami gyventojų pajamų, socialinio draudimo mokesčiai.

Šiuo metu etilo alkoholiui taikomas 4416 litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą akcizo tarifas.

Europos Sąjungos (ES) nustatytas reikalaujamas minimalus etilo alkoholio tarifas yra 1898 litai už hektolitrą gryno etilo alkoholio. Pasak M. Varaškos, Lietuva šiuo metu taiko 2,3 karto didesnį nei reikalaujama akcizo tarifą etilo alkoholiui, dėl to kenčia valstybės, legalaus verslo ir vartotojų interesai.

Anot parlamentaro, akcizo tarifo didinimas kaip valstybės biudžeto pildymo priemonė – nepasiteisino. Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2008 m. valstybės biudžetas surinko 697 mln. litų etilo alkoholio akcizo mokesčio, 2009 m. – 547 mln. litų, o 2010 m. – 505 mln. litų.

Pasak M. Varaškos, dėl Lietuvoje vykdomos etilo alkoholio akcizų tarifo politikos valstybės biudžetas šiuo metu kasmet praranda apie 200 mln. litų pajamų.

Akcizų įstatymo pataisas teikia Seimo nariai Artūras Melianas, Mantas Varaška, Erikas Tamašauskas, Jonas Liesys, Vytautas Gapšys, Antanas Baura, Vincas Babilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...