2010 Birželio 01

Alkoholis

Siūloma griežtinti baudas alkoholio prekeiviams

veidas.lt

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Erikas Tamašauskas siūlo griežtinti atsakomybę už alkoholinių gėrimų prekybos taisyklių pažeidimus.

Pagal šiuo metu galiojančią Administracinių teisės pažeidimų kodekso dalį, baudos prekybos ir viešojo maitinimo įstaigų darbuotojams už alkoholinių gėrimų, įskaitant ir alų, prekybos taisyklių pažeidimus siekia nuo 50 iki 100 litų. Taip pat kodekse numatyta galimybė iš viešojo maitinimo įstaigos ar prekybos vietos konfiskuoti turimą alkoholį.

„Šiuo metu galiojančios baudos yra juokingai mažos. Tiesa ta, kad daugumai prekybininkų finansiškai labiau apsimoka nusižengti taisyklėms ir parduoti alkoholinius gėrimus nepilnamečiams, neblaiviems asmenims ir pan., nei laikytis taisyklių. Alkoholinių gėrimų kainos yra gerokai išaugusios, todėl vienas ar du pirkėjai – iš esmės gali atpirkti baudą“, – sako projekto iniciatorius E. Tamašauskas.

Liberalas E. Tamašauskas siūlo prekybos ir viešojo maitinimo įmonių darbuotojams, už padarytus prekybos alkoholiniais gėrimais, įskaitant ir alų, taisyklių pažeidimus, skirti daug griežtesnę bausmę: nuo 500 iki 1500 litų baudą su alkoholinių gėrimų konfiskavimu ar be jo. Pasak projekto iniciatoriaus, toks baudų griežtinimas labiau atitiktų prevencinę įstatymo paskirtį ir skatintų susilaikyti nuo pažeidimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...