2011 Birželio 05

Siūloma griežtinti atsakomybę už smarkų neteisėtą praturtėjimą

veidas.lt

"Veido" archyvas

Asmenys, smarkiai praturtėję ir negalintys to pagrįsti, turėtų būti baudžiami griežčiau.

Didesnį kaip 7500 minimalaus gyvenimo lygio MGL(975 tūkst. litų) turtą turinčius, bet jo įsigijimo teisėtomis pajamomis negalinčius pagrįsti asmenis siūloma bausti laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Šias Vidaus reikalų ministerijos (VRM) teikiamas Baudžiamojo kodekso pataisas Vyriausybė numato svarstyti posėdyje kitą savaitę.

Pasak VRM, pernai gruodį priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos, numatančios atsakomybę už neteisėtą praturtėjimą, numato 500 MGL (65 tūkst. litų) turto vertės ribą, kurią viršijus kyla baudžiamoji atsakomybė, tačiau nenumatyta griežtesnė atsakomybė tais atvejais, kai turimo turto vertė itin daug kartų viršija šią ribą.

Ministerija teigia, kad neteisėtai įgijus ir 65 tūkst. litų vertės turtą, ir 6 mln. litų vertės turą, atsakomybė iš esmės nesiskiria – abiem atvejais asmenys baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

“Taip pat pažymėtina, kad atskleisti turtinius nusikaltimus, kuriais padaroma turtinė žala asmenims, visuomenei ir valstybei, yra tuo sudėtingiau, kuo didesnė žala padaroma, kadangi tuo rimčiau nusikaltėliau ruošiasi vykdyti atitinkamą veiką ir paslėpti nusikaltimo pėdsakus”, – teigiama pataisų aiškinamajame rašte.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Marytė Marytė rašo:

    Manau iš tiesų “taisyklės” turi būti visiems tokios pat ir iš tiesų turtas neturi būti įsigijamas neteisėtai. Man mano naujų namų (kuriems kaupiau ilgus metus) įteisinimą padėjo atlikti: https://www.unohub.lt/paslaugos/pastatu-pridavimas-ir-iteisinimas/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...