2010 Birželio 30

150-osios metinės

Siūloma 2013-uosius paskelbti 1863-iųjų metų sukilimo metais

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis teikia Seimui nutarimo projektą „Dėl 2013 metų paskelbimo 1863-iųjų metų sukilimo metais“.

„Tai ryškus kelių, per šimtmečius kaimynystėje gyvenusių, tautų kovos už laisvę ir išsivadavimą pavyzdys. Pažymėdami šią istorinę ir kultūrinę sukaktį, reikšmingą ir svarbią lietuvių, baltarusių ir lenkų tautoms, siūlome 2013-uosius metus paskelbti 1863 metų sukilimo metais“, – sakė Irena Degutienė.

Pasak užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, šio istorinio įvykio reikšmė sovietinės okupacijos metais buvo sumenkinama ir iškraipoma: „Tačiau 1863-iųjų sukilimas buvo ir yra svarbi Lietuvos europinės istorijos dalis, istorinė ir kultūrinė jungtis su mūsų kaimynėmis Lenkija ir Baltarusija. Šio įvykio paminėjimas bus reikšmingas Lietuvos žmonėms, jaunimui, tautinių bendrijų atstovams“.

Projekto rengėjai įsitikinę, kad artėjant jubiliejui būtina išnaudoti palankias galimybes objektyviai pažvelgti į istoriją, iš naujo įvertinti sukilimo reikšmę to meto politiniame kontekste.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...