2010 Gruodžio 23

Politika

Siūlo steigti fondą pensijoms kompensuoti

veidas.lt

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) pirmininkas verslininkas Ramūnas Karbauskis siūlo Vyriausybei steigti “Solidarumo” fondą, į kurį suneštos privačių rėmėjų lėšos būtų naudojamos svarbiausioms šalies problemoms spręsti.

Žemės ūkio bendroves vienijančios “Agrokoncerno grupės” prezidentas R.Karbauskis pats žada į tokį fondą paaukoti milijoną litų. Pirmiausia R.Karbauskis siūlytų į fondą suneštus pinigus panaudoti sumažintoms pensijoms kompensuoti.

Verslininkas tvirtino, jog tam reikiami 600 mln. litų. Lietuvos verslui nebūtų dideli pinigai.

“Šnekant apie tą sumą, kurios reikia – 600 mln. litų, tai Lietuvos verslui nėra dideli pinigai. Manau, kad kiekvieno mūsų pareiga pasidalyti su tais, kuriems šiandien labiausiai stinga”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime sakė R.Karbauskis.

LVLS lyderis tvirtino, jog šiuo metu teisės aktai net nesudaro galimybės verslui ar privatiems asmenims paaukoti valstybei.

“Mūsų įstatyminėj bazėj nėra galimybės pasidalyti, šiandien nėra galimybės verslininkui, piliečiui paaukoti pinigus savo valstybei, todėl tenka kreiptis į Seimą ir Vyriausybę, kad būtų rasta galimybė. Siūlymas yra formuoti “Solidarumo” fondą”, – sakė R.Karbauskis.

Idėjos iniciatoriaus vertinimu, tokio fondo steigėjas turėtų būti Vyriausybė, o verslo atstovai galėtų veikti kaip patariamoji taryba, kuri siūlytų, kurioms problemos spręsti turėtų būtų panaudoti paaukoti pinigai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...